Reklama

Wracają upały. Temperatury dużo powyżej 30 stopni

Redakcja
To będą kolejne tego lata upalne dni. W niedzielę i poniedziałek temperatura w Katowicach może wzrosnąć w cieniu do 34 stopni Celsjusza. Służby zalecają dużą ostrożność w przebywaniu na zewnątrz.

IMGW wydał ostrzeżenie dla 29 miast i powiatów woj. śląskiego. Wśród nich są niemal wszystkie miasta metropolii oraz m.in. Rybnik, Wodzisław, Żory i Bielsko-Biała. Właściwie nie będzie dzisiaj i jutro miejsca w województwie, w którym temperatury będą niższe niż 30 stopni Celsjusza. W Katowicach termometry pokażą nawet 34 stopnie. Oznacza to duże ryzyko udaru słonecznego. Zalecane jest noszenie nakrycia głowy, picie dużej ilości wody niegazowanej, unikanie przebywania w pełnym słońcu, unikanie wysiłku fizycznego i picia alkoholu.

Jeśli ktoś zauważy u siebie objawy przegrzania, czyli przyspieszony oddech, podwyższoną temperaturę, zawroty głowy lub dreszcze, powinien skontaktować się z lekarzem.

Upały w Katowicach utrzymają się do poniedziałku. Ochłodzenie w całym kraju ma nastąpić we wtorek. Temperatura może wtedy spaść do około 20 stopni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*