Reklama

Wraca sprawa dzierżawy terenu pod tor testowy dla samochodów terenowych w Dolinie Trzech Stawów

Źródło: sip.katowice.eu

Grzegorz Żądło
Wszystko wskazuje na to, że na najbliższej sesji radni przegłosują projekt uchwały, zgodnie z którym miasto wydzierżawi bez przetargu spółce MM Cars duży teren w Dolinie Trzech Stawów. Ma na nim powstać tor testowy dla samochodów terenowych. Zdaniem urzędników, “zwiększy to atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów“.

Po raz pierwszy o sprawie napisaliśmy 8 lutego 2024 roku. Właśnie w tamtym czasie radni po raz pierwszy mieli się zająć projektem uchwały zezwalającym na bezprzetargowe oddanie w dzierżawie dealerowi samochodowemu 5,150 m kw. powierzchni w Dolinie Trzech Stawów. Jak można było przeczytać w uzasadnieniu projektu, “biorąc pod uwagę wywiązywanie się z dotychczasowych warunków umowy dzierżawy oraz planowaną inwestycję, która zwiększy atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów zasadnym jest umożliwienie M&M Cars zawarcie 10-letniej umowy dzierżawy. “

Spółka dzierżawi od miasta większą część działki w kształcie trójkąta o powierzchni ok. 4,2 tys. m kw., która znajduje się tuż przy parkingu obok stawu Kąpielowego. Teraz chce podpisać nową umowę dzierżawy i użytkować większy teren.

Zapytaliśmy wtedy, w jaki sposób tor testowy dla samochodów terenowych marki Suzuki uatrakcyjni najpopularniejsze tereny rekreacyjne w mieście – Przygotowana koncepcja planowanej inwestycji ma uwzględniać istniejącą zieleń, a w jej ramach powstać ma strefa relaksu – odpowiadała Sandra Hajduk, rzeczniczka prasowa UM Katowice.

Po naszym artykule wykreślono jednak punkt dotyczący zgody na dzierżawę z porządku obrad sesji z 29 lutego 2024 roku. Zapytaliśmy o to wiceprezydenta Bogumiła Sobulę. Stwierdził, że uchwała nie była jeszcze gotowa do przedłożenia radnym, ponieważ pojawiły się zastrzeżenia mieszkańców. Wątpliwości miały dotyczyć celu dzierżawy, czyli utworzenia toru testowego. Dodał, że nagłe wykreślenie z porządku obrad nie jest spowodowane zbliżającymi się wyborami.

Prawda była jednak taka, że był to jedyny powód. Pomysł urządzenia toru do testowania samochodów terenowych w Dolinie Trzech Stawów mieszkańcy komentowali w internecie jednoznacznie negatywnie. Przed wyborami prezydent nie chciał robić sobie dodatkowych problemów, więc temat na jakiś został schowany. Wrócił teraz. Co ciekawe, treść uzasadnienia uchwały jest taka sama. Nadal urzędnicy utrzymują, że tor zwiększy atrakcyjność terenów rekreacyjnych Doliny Trzech Stawów.

Projektem uchwały zajmą się najpierw radni z komisji rozwoju i infrastruktury (18 lipca), a potem komisji budżetu (22 lipca). Jeśli nic się nie zmieni, uchwała zostanie przegłosowana 25 lipca.


Tagi:

Komentarze

 1. Elżbieta 12 lipca, 2024 at 6:24 pm - Reply

  Ratujmy to co zostało z Doliny Trzech Stawów – po kawałku ją niszczą. A ma to być miejsce ODPOCZYNKU mieszkańców KATOWIC. Teraz mieszkańcy będą wypoczywać na plaży przy ryku samolotów, samochodów z A4 oraz z toru dla terenówek. To nowy standard wypoczynku w Katowicach tworzy nam Krupa. To przykład nieudolnego zarządzania miastem. Dolina 5 Stawów też powstała dla dewelopperów…….Radnym którzy zaglosują za przyjęciem uchwały 25.07.2024 r. podziękujemy na KOLEJNYCH WYBORACH – PREZYDENTOWI TEŻ.

  • tadek 12 lipca, 2024 at 7:21 pm Reply

   Wiesz wogóle, o które miejsce chodzi? Odpoczywasz na parkingu mm cars?

 2. Kicek 12 lipca, 2024 at 7:20 am - Reply

  Cudowny atrakcyjny teren zielony obok autostrady. Co za stek bzdur.
  Ktoś to chce zagospodarować to wiecznie ci sami “mieszkańcy” protestują.
  Nowa droga – bee, osiedle – bee, stadion – bee. Wiecznie niedogoda.
  Jakby na przekór rozwojowi miasta. Przypadek?

  • tadek 12 lipca, 2024 at 7:23 pm Reply

   wszystko na nie. To są zazwyczaj napływowi. Tacy co zamieszkali na wsi i im obornik przeszkadza, albo kupili mieszkanie w centrum i im drzew brakuje. Albo z widokiem na cmentarz i żądają jego likwidacji.

 3. MM 11 lipca, 2024 at 10:50 pm - Reply

  Zostawić tą zieleń w spokoju, tak jak jest!

 4. mieszkaniec 11 lipca, 2024 at 7:31 pm - Reply

  syf już jest …… a będzie jeszcze większy . Podziękujemy Prezydentowi Krupie .

 5. dr Marcin 11 lipca, 2024 at 5:15 pm - Reply

  Szanowni wyborcy, zrozumcie człowieka, jeżdżę starym Mercedesem i Peugeotem, trzeba by coś nowszego pozyskać, może MM jaką zniżkę da?

 6. Kk 11 lipca, 2024 at 3:11 pm - Reply

  dokładnie wybraliście syf to będzie syf

 7. Wuj pupa i kamieni krupa 11 lipca, 2024 at 2:28 pm - Reply

  Wybraliście, to macie.

  • tadek 12 lipca, 2024 at 7:25 pm Reply

   H, D i kamieni kupa, ale tak jest w całej Polsce.

Dodaj komentarz

*
*