Reklama

WORD Katowice wznawia działalność. Niektóre ośrodki nadal są zamknięte z powodu epidemii

Redakcja
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach otwiera się po długiej przerwie. Podobnie jak kilka innych oddziałów na terene woj. śląskiego. Nie wszystkie egzaminy będą się odbywały.

Od dzisiaj wracają szkolenia i wybrane egzaminy w niektórych ośrodkach WORD w regionie. Zgodnie z decyzją marszałka województwa śląskiego, WORD-y mogą stopniowo wznawiać działalność. Niektóre na razie nie zostaną otwarte z powodu szybkiego tempa wzrostu przypadków koronawirusa w Bytomiu, Jastrzębiu-Zdroju i Rybniku.
Ze względu na zdiagnozowany większy stopień zagrożenia epidemicznego związanego z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wirusa wśród pracowników przemysłu górniczego i członków ich rodzin, egzaminy i szkolenia zostaną wznowione w późniejszym czasie. O szczegółach będziemy powiadamiać na naszej stronie internetowej oraz Facebooku” – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie WORD Katowice.

Od 13 maja w pozostałych oddziałach terenowych WORD będą realizowane szkolenia i wybrane egzaminy. W Katowicach będzie można podejść do egzaminów teoretycznych we wszystkich kategoriach prawa jazdy, a egzaminy praktyczne będą przeprowadzane wyłącznie na kategorie A, A2, B+E, C, C+E, D. W Dąbrowie Górniczej od dzisiaj mogą się odbywać: egzaminy teoretyczne kategorii B i C oraz egzaminy praktyczne kategorii C, C+E. Z kolei w Tychach będzie można zdawać egzamin teoretyczny na kategorie A i B oraz praktyczny A i A2.

Zapisy na egzaminy są prowadzone wyłącznie za pośrednictwem platformy Info-Car, a zapisy na szkolenia wyłącznie telefoniczne. Biura obsługi we wszystkich oddziałach WORD pozostają nieczynne.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*