Reklama

Wodne place zabaw otwierają się dla dzieci, ale nie wszystkie

Redakcja
Atrakcje dla najmłodszych wracają w Dniu Dziecka. W Katowicach otwierają się wodne place zabaw. Na razie tylko część obiektów będzie dostępna.

Z okazji Dnia Dziecka otwierają się wodne place zabaw. Choć temperatura nie zachęca jeszcze do kąpania się, to z każdym dniem ma być coraz cieplej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przed nadchodzącym długim weekendem uruchomił część atrakcji dla dzieci. W Katowicach są trzy wodne place zabaw. Ten najpopularniejszy w Dolinie Trzech Stawów nie będzie na razie otwarty. Powód to usterka, która ma zostać naprawiona w ciągu najbliższych dni. Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu lub na początku przyszłego MOSiR zaprosi dzieci również na ten plac.

Do dyspozycji dzieci pozostają jednak dwa niemal identyczne obiekty. Pierwszy przy ul. Biedronek na os. Odrodzenia. Drugi jest zlokalizowany w Załężu przy ul. Gliwickiej, za przedszkolem nr 39. Oba wodne place zabaw będą otwarte 7 dni w tygodniu, od godziny 9.00 do 20.00. Można z nich korzystać bezpłatnie.

To nie wszystkie wodne atrakcje, z których skorzystają tego lata dzieci. W Katowicach otworzyć ma się niebawem kolejny plac na os. Tysiąclecia, przy al. Księżnej Jadwigi Śląskiej. Obiekt jest w trakcie realizacji, a planowo uruchomienie miałoby się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Jednak najprawdopodobniej otwarcie przełożyć trzeba będzie na przyszły miesiąc, bo z powodu częstych opadów deszczu w  maju opóźniły się roboty budowlane.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*