Reklama

Włamywacze okradli dom i odjechali jaguarem. Policja pokazuje twarz jednego z nich [WIDEO]

Łukasz Kądziołka
Włamali się do domu jednorodzinnego, wynieśli rzeczy o łącznej wartości ponad 20 tys. zł i ukradli dwa samochody. Pojazdy udało się odzyskać, ale sprawcy nadal są na wolności. Policja publikuje nagranie, na którym widać mężczyznę poruszającego się kradzionym jaguarem i jego portret pamięciowy.

Złodzieje weszli do jednego z domów jednorodzinnych w Katowicach. Zabrali m.in. sprzęt elektroniczny, odzież i biżuterię o wartości ponad 20 tys. zł. W domu znaleźli również kluczyki do samochodów. Odjechali pojazdami zaparkowanymi w garażu i na podwórku posesji. Były to fiat i jaguar. Samochody o łącznej wartości 113 tys. zł. Do włamania i kradzieży doszło w nocy, 16 grudnia 2017 roku.  Od tamtej pory policja poszukuje sprawców. Przesłuchani zostali świadkowie i na tej podstawie w laboratorium kryminalistycznym powstał portret pamięciowy jednego z nich. Mężczyzna został również nagrany przez kamerę monitoringu. Policjanci ustalili, że kierowca jaguara po kradzieży pojechał zatankować na stację benzynową. Jeszcze tego samego dnia samochody zostały odnalezione przez policjantów, stały zaparkowane na dwóch różnych parkingach. Jednak sprawców nie udało się namierzyć.

Dzisiaj policja opublikowała portret pamięciowy jednego ze sprawców i nagranie z monitoringu, na którym widać mężczyznę, poruszającego się kradzionym autem. Wszystkie osoby, które mają informacje, które mogą pomoc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt w policjantami z Katowic pod nr tel. 32/200-25-55, 32/200-23-10 lub 112.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*