Reklama

Włamanie w kościele w Katowicach. Parafia opublikowała zdjęcia i nagrania

Redakcja
Kradzież w kościele na os. Tysiąclecia. Katowicka parafia prosi o pomoc w namierzeniu mężczyzny, który miał włamać się do probostwa. Opublikowała zdjęcia i nagrania.

W minioną niedzielę w parafii w Katowicach doszło do włamania. 8 stycznia, około godziny 13.00, złodziej wszedł do probostwa parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Katowicach. To kościół, który znajduje się na dolnym Tysiącleciu przy ul. Mieszka I 6. Mężczyzna miał zabrać z probostwa pieniądze. Straty oszacowano na setki złotych. Parafia opublikowała jego wizerunek, który został zarejestrowany przez kilka kamer monitoringu. Do sieci trafiły zdjęcia i nagrania pokazujące wyraźnie twarz  podejrzewanego. Na facebookowym profilu parafia prosi o pomoc w namierzeniu włamywacza.

Policja potwierdza, że odebrała zgłoszenie dotyczące włamania. Na razie jednak nie zdradza, jak dużo pieniędzy zniknęło. Jak mówi podkom. Łukasz Kloc z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, nie zdecydowano się na opublikowanie materiałów przekazanych przez parafię ponieważ zanim zapadnie decyzja o udostępnieniu wizerunku, policja musi przeprowadzić najpierw swoje czynności. Sprawą zajmuje się komisariat VII policji w Katowicach. Każdy, kto może pomóc w namierzeniu podejrzewanego, jest proszony o kontakt pod numerem telefonu 47 85 139 00.

 

Zdjęcia: parafia Podwyższenia Krzyża Św. i Matki Bożej Uzdrowienia Chorych


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*