Reklama

Wkrótce rozpocznie się przebudowa stanicy żeglarskiej nad stawem Morawa

Redakcja
Urząd Miasta Katowice podpisał umowę z firmą ANNA-BUD Sp. z o.o. na przebudowę stanicy żeglarskiej nad stawem Morawa. Od lat użytkuje ją 10 Harcerska Drużyna Żeglarska im. gen. Mariusza Zaruskiego. Nowa stanica ma być gotowa w połowie 2022 roku.

Istniejący obiekt zostanie rozebrany. Powstanie nowy, trzykondygnacyjny budynek, w którym znajdą się: hangar na łodzie, szkutnia, żaglownia, magazyn oraz cztery sale spotkań dla harcerzy i zuchów. Będzie też wielofunkcyjna sala z zapleczem kuchennym, toalety i natryski.

Teren przy południowym brzegu stawu Morawa zostanie przystosowany do wodowania jednostek pływających. Powstaną m.in. keja i pomost dla żeglarzy, przebieralnia i natryski plażowe. Uporządkowana zostanie zieleń, będą alejki dla pieszych, zamontowane zostanie nowe oświetlenie.

Prace w terenie rozpoczną się w pierwszej połowie tego roku i zakończą w drugim kwartale 2022 roku. Koszt inwestycji to ok. 5,2 mln zł.

Przebudowa stanicy to jeden z elementów rewitalizacji stawów Borki, Morawa i Hubertusów. O tym co ma tu powstać pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*