Reklama

Wjazd na Tysiąclecie zamknięty z powodu koncertu na Stadionie Śląskim

Redakcja
Będą utrudnienia z powodu imprezy na Stadionie Śląskim. Niedzielny koncert może przyciągnąć kilkadziesiąt tysięcy osób. Z tego powodu miasto zdecydowało się na sprawdzone podczas poprzednich imprez zmiany dla kierowców.

Duże wydarzenie na Stadionie Śląskim wymaga wprowadzenia zmian w organizacji ruchu. W niedzielę odbędzie się koncert Miuosha, w którym może wziąć udział nawet kilkadziesiąt tysięcy osób. 9 czerwca mieszkańcy os. Tysiąclecia nie wjadą na jego teren od strony ul. Chorzowskiej. Porządku na osiedlu będą od rana pilnowali strażnicy miejscy. Tak, żeby uniemożliwić nielegalne parkowanie osobom przyjezdnym. Od godzin popołudniowych, najprawdopodobniej około godziny 15.00 – nastąpi wyłączenie możliwości wjazdu i wyjazdu z Tysiąclecia na ul. Chorzowską. Na każdym skrzyżowaniu będą posterunki policji i straży miejskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian.

Ponadto wzdłuż ul. Chorzowskiej – na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem – zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od DTŚ-ki do ul. Chorzowskiej. Jeśli ktoś pozostawi swój samochód w jednym z wymienionych miejsc, to musi się liczyć z jego odholowaniem na własny koszt.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*