Reklama

Wjazd na most nad Rawą został zagrodzony. Bankowa i Moniuszki są od teraz ślepymi ulicami

G. Ż.
Z samego rana Miejski Zarząd Ulic i Mostów rozpoczął montaż znaków i słupków, które wprowadzają nową organizację ruchu przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Przed mostem nad Rawą stanęły słupki, uniemożliwiające przejazd w kierunku ul. Moniuszki.

O planowanych zmianach w rejonie UŚ pisaliśmy w ostatni piątek. Dziś zaczęły się one materializować. Na końcu ul. Bankowej, tuż przed nowym mostem nad Rawą, MZUiM zamontował trzy biało-czerwone słupki, które skutecznie uniemożliwiają przejechanie nad rzeką. Kierowcy muszą w tym miejscu zawracać, bo Bankowa stała się ślepa. Przed rozpoczęciem prac związanych z budową mostu mogli jechać dalej w ul. Moniuszki. Teraz to niemożliwe.

Na ul. Moniuszki też dużo się zmieniło. Na odcinku od ul. Szkolnej do ul. Bankowej to teraz droga dwukierunkowa. Na wysokości wjazdu na parking UŚ (przed rektoratem) stanął znak zakazu ruchu, za wyjątkiem rowerów. Tym samym, Moniuszki też jest na tym odcinku ulicą ślepą.

Zlikwidowane zostały tu wszystkie miejsca parkingowe, których było około 20. Zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu, powinny tu jeszcze stanąć znaki oznaczające strefę zamieszkania. Kierowcy mogą w niej jechać najwyżej 20 km/h, a piesi mogą korzystać również z drogi dla pojazdów, bo mają przed nimi pierwszeństwo.

Zapytaliśmy urząd miasta o powody zmian w tym rejonie oraz ewentualne plany dotyczące np. wprowadzenia zieleni i małej architektury na ul. Moniuszki. Na nasze pytania miała odpowiedzieć Katowicka Agencja Wydawnicza. Jednak do dzisiaj żadnej odpowiedzi nie dostaliśmy.


Tagi:

Komentarze

 1. won 6 kwietnia, 2023 at 7:21 am - Reply

  was po…..o prądem

 2. Bareja 4 kwietnia, 2023 at 8:28 pm - Reply

  Sam bym lepszego scenariusza komedii nie wymyślił.

 3. Michal 4 kwietnia, 2023 at 3:44 pm - Reply

  Zamiast od razu zbudować estetyczny most w formie deptaka, z malą architekturą, który wydłużyłby istniejący przed wydziałem, wyglądał 10 razy lepiej i poprawił odbiór tejnzapuszczonej okolicy to zbudowano zwyklą ulicę, która teraz osłupokowują???? Geniusze!

  • Dd 4 kwietnia, 2023 at 5:17 pm Reply

   pewnie w razie pożaru jest droga

 4. Mieszkaniec 4 kwietnia, 2023 at 3:44 pm - Reply

  Krupa do pracy jeździ rowerem czy hulajnogą ?

 5. AA 4 kwietnia, 2023 at 2:41 pm - Reply

  Te słupki nieco za szeroko – TICO się zmieści 😛
  Czy aby słupków nie da się ominąć chodnikiem?
  Bo coś mi się wydaje że kierowcy skorzystają z tego skrótu.

  • Grzegorz Żądło 4 kwietnia, 2023 at 2:45 pm Reply

   Zgodnie z projektem organizacji ruchu, słupki powinny też stanąć na ul. Moniuszki, przed skrzyżowaniem z Bankową.

 6. miko 4 kwietnia, 2023 at 12:13 pm - Reply

  Hmm, wydaje się, że mogli zostawić przejazd dla karetek, ale to wymagałoby pilnowania, czy zakaz wjazdu dla pozostałych samochodów jest przestrzegany, a to niestety zbyt dużo dla naszej Straży Miejskiej.

  • MvM 14 kwietnia, 2023 at 8:45 am Reply

   Stacja pogotowia jest na Powstańców. Karetka za te słupki znacznie szybciej dojedzie Dudy Gracza i wzdłuż Rawy niż przeciskając się Warszawską. Straż Pożarna też raczej z Szopienic szybciej dojedzie, ale jakby co mogą Szkolną wjechać na teren UŚ.

Dodaj komentarz

*
*