Reklama

Wizz Air zmniejsza bezpłatny bagaż. Nowe zasady za kilka dni

Redakcja
Wizz Air zmienia politykę bagażową. Pasażerowie będą mogli zabrać na pokład mniejszy bagaż podręczny. Za walizkę o większych rozmiarach, która była wcześniej bezpłatna, trzeba będzie zapłacić.

Dokładnie za tydzień zacznie obowiązywać nowa polityka bagażowa w samolotach Wizz Air. Od 1 listopada pasażerowie będą mogli zabrać na pokład mniejszy bagaż podręczny. Jego wymiary nie mogą przekraczać 40 x 30 x 20 cm, a waga 10 kg. Jak tłumaczy węgierska linia lotnicza, ma to na celu ułatwienie pasażerom wejścia na pokład oraz ograniczenie liczby opóźnień lotów. – Już za tydzień zacznie obowiązywać nowa, przejrzysta i jednakowa dla wszystkich polityka bagażowa, która zapewni szeroki wybór możliwości dla naszych klientów, pozwalając każdemu na zabranie na pokład bezpłatnego bagażu. Sprawimy, że od 1 listopada podróżowanie będzie jeszcze wygodniejsze utrzymując możliwie najniższe ceny połączeń do 143 miejsc w 44 krajach – informuje Johan Eidhagen, członek zarządu ds. marketingu w Wizz Air. Do tej pory bezpłatnie latać można było z walizką o wymiarach 55 x 40 x 23 cm. Teraz, żeby polecieć z taką walizką, trzeba będzie wykupić dodatkowo usługę Wizz Priority. Oprócz możliwości wniesienia dodatkowej, większej walizki (waga również do 10 kg), podróżny może też  mógł szybciej wejść na pokład. Ceny za Wizz Priority zaczynają się od 5 euro.

Do rezerwacji bez usługi Wizz Priority, dokonanej przed 10 października i dotyczącej podróży odbywającej się po 1 listopada 2018 roku, zostanie dodany bezpłatny bagaż rejestrowany o wadze do 10 kg, a rezerwacje zawierające bagaż rejestrowany otrzymają usługę Wizz Priority. Więcej informacji o nowej polityce bagażowej można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*