Reklama

Wizz Air lata z Katowic do kolejnego skandynawskiego miasta

Redakcja
Dzisiaj uruchomione zostało nowe połączenie lotnicze z Katowic. Samolot Wizz Air po raz pierwszy poleciał do kolejnego skandynawskiego miasta. To już szóste lotnisko w tej części Europy, do którego można dotrzeć z Pyrzowic.

W poniedziałek Wizz Air rozpoczął regularne loty do kolejnego skandynawskiego miasta. Biało-różowe samoloty będą wylatywały do norweskiego Ålesund dwa razy w tygodniu. Miasto jest położone na zachodnim wybrzeżu Norwegii na półwyspie i kilku wyspach. Jest otoczone fiordami i stanowi bazę wypadową w Alpy Sunnmøre oraz na wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Geirangerfjorden.
Ålesund to szóste połączenie do Skandynawii dostępne z pyrzowickiego lotniska. Wizz Air lata także do: Bergen, Oslo-Torp, Malmö-Sturup, Sztokholmu-Skavsta i Stavanger. W 2018 roku na wszystkich skandynawskich trasach z i do Pyrzowic podróżowało ponad 290 tys. osób. Samoloty Wizz Air będą wylatywały do Ålesund w każdy poniedziałek i piątek przez cały rok. Bilet w jedną stronę można kupić od 39 zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*