Reklama

Wilq Superbohater przyleciał z Opola do Katowic. Komiks na deskach Teatru Śląskiego

Łukasz Kądziołka
Kultowy komiks trafia na deski Teatru Śląskiego. Wilq Superbohater to będzie wyjątkowa adaptacja. W rolę główną wcieli się Dariusz Chojnacki. Na scenie nie zabraknie przemocy i przekleństw.

Wilq to najlepszy polski superbohater. Przekonają się o tym widzowie w Teatrze Śląskim. Trwają ostatnie próby przed premierą komiksowego spektaklu. – Cieszę się na to przedstawienie, chociaż będzie mega kontrowersyjne. Pełno tam będzie wulgaryzmów, przemocy, ale przede wszystkim ironii i groteski oraz spojrzenia na naszą rzeczywistość w niezwykły sposób – mówi Robert Talarczyk, dyrektor Teatru Śląskiego. Nie wszyscy widzowie mogą kojarzyć Wilq. Jednak dla wielu jest to postać kultowa. Wymyślony przez Bartosza i Tomasza Minkiewiczów bohater ma już 20 lat. – Oni zaczęli pod koniec lat 90. Wtedy pierwsze komiksy zaczęły się ukazywać. To jest niezwykłe, gdy się czyta te komiksy, jak to się rozwija w czasie. Jak opis rzeczywistości się rozwija – mówi Michał Kmiecik, autor tekstu do spektaklu. Największym wyzwaniem według niego będzie przeprowadzenie widzów przez tak długi okres czasu. Zwłaszcza, że niektórzy zeszytów z superbohaterem z Opola nigdy nie mieli w rękach.O to, żeby te ręce na koniec spektaklu złożyły się do oklasków ma zadbać Remigiusz Brzyk. Jak mówi Talarczyk, to twórca bardzo rozchwytywany, więc minęło sporo czasu zanim udało się go zaprosić do katowickiego teatru. – Superbohaterstwo to jest takie nałożenie roli jak peleryny. Nałożenie na siebie superego, samozwańczej ochrony przed wszystkim, co jest tęczowe, beżowe, co jest Unią Europejską – mówi reżyser. Ta historia ma opowiadać o frustracjach i lękach, które obserwujemy na co dzień. W rolę Wilq wcieli się Dariusz Chojnacki.

„Wilq Superbohater” pojawi się w Teatrze Śląskim na Dużej Scenie. Spektakle odbędą się 11, 12 i 13 listopada. Bilety dostępne są w kasie teatru oraz online. Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*