Reklama

Wicemarszałek Wojciech Kałuża zakażony koronawirusem

Redakcja
Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego poinformował, że wicemarszałek Wojciech Kałuża został zakażony koronawirusem. Testy przeszli też marszałek Jakub Chełstowski i członek zarządu Izabela Domogała, ale ich wyniki są negatywne. Będą jednak przebywać w izolacji.

W trakcie pełnienia obowiązków służbowych wicemarszałek Wojciech Kałuża miał kontakt z osobą, u której, jak się po kilku dniach okazało, stwierdzono dodatni wynik na covid-19. Wicemarszałek wykonał test, który wykazał wynik dodatni. Wicemarszałek przebywa obecnie w izolacji. Jego stan jest dobry – informuje w komunikacie UMWŚ.

Testy przeprowadzono również u marszałka Jakuba Chełstowskiego i członek zarządu Izabeli Domogały, bo mieli oni w ostatnim czasie bezpośredni kontakt z Kałużą. Wyniki są ujemne. Testy przesiewowe przeprowadzono także wśród pracowników, którzy w ostatnim czasie również mieli kontakt z wicemarszałkiem. Nikt nie został zakażony. Testy  zostaną powtórzone za tydzień. Do tego czasu Jakub Chełstowski i Izabela Domogała będą przebywać w izolacji i nadal pełnić swoje obowiązki.

Marszałek będzie przebywał w Urzędzie Marszałkowskim. Izabela Domogała oraz pozostali przebadani pracownicy oddelegowani zostali na pracę zdalną. Wicemarszałek Dariusz Starzycki i członek zarządu Beata Białowąs pracują bez zmian. Zarządy województwa realizowane są w formie zdalnej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*