Reklama

Wiadukt nad al. Roździeńskiego jest w fatalnym stanie. Będą duże utrudnienia na S86

Ł. K.
Przez wiele miesięcy kierowcy musieli jeździć zwężeniem przez wiadukt pomiędzy Bogucicami a Zawodziem. Wkrótce utrudnienia pojawią się też pod wiaduktem, czyli na trasie pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Remontu nie można już dłużej odkładać, bo obiekt jest w fatalnym stanie.

Remont wiaduktu nad trasą S86 coraz bliżej. Trzeba było na niego długo czekać. Najbardziej dotkliwie odczuwali to oczekiwanie kierowcy, którzy poruszali się ul. Bohaterów Monte Cassino. Prawa jezdnia z Bogucic w kierunku Zawodzia była zwężona przez wiele miesięcy. Powód takiej organizacji ruchu to bardzo kiepski stan techniczny wiaduktu. W końcu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wykonuje krok w kierunku remontu. GDDKiA podpisze umowę z firmą, która wykona projekt przebudowy wiaduktu oraz remontu kładki rurociągu ciepłowniczego. Umowa ma zostać zawarta do końca września, a projektowanie ma zająć wykonawcy – spółce DMK Inżynieria z Rybnika – 12 miesięcy od chwili podpisania umowy. Koszt samego projektu to prawie 300 tys. zł.

Już teraz pod wiaduktem trwają roboty. Pracownicy innej firmy aktualnie przebudowują chodniki wzdłuż al. Roździeńskiego. Następnie obiekt trzeba będzie podeprzeć. Tak, aby do momentu zakończenia inwestycji można było z niego bezpiecznie korzystać. Oznacza to spore utrudnienia przede wszystkim na trasie pomiędzy Katowicami i Sosnowcem. Montaż podparcia wiaduktu powinien zająć 7 dni. Znany jest już harmonogram prac i terminy zmian w organizacji ruchu. W pierwszym etapie zawężone zostaną dwa pasy ruchu w kierunku Sosnowca. W kolejnych utrudnienia mają występować również w kierunku Katowic. Zgodnie z informacją GDDKiA, terminy realizacji poszczególnych etapów podpierania wiaduktu są następujące:

11 października – zawężenie do dwóch pasów ruchu w kierunku Sosnowca.
23 października – zawężenie do trzech pasów ruchu w kierunku Sosnowca i do dwóch pasów ruchu w kierunku Tychów.
27-31 października – zawężenie do trzech pasów ruchu w kierunku Sosnowca i do dwóch pasów ruchu w kierunku Tychów.

Daty te mogą ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych.

ETAP I

 

 

 

 

 

 

ETAP II

ETAP III

Po podparciu wiaduktu organizacja ruchu ma wrócić do normy. W przyszłości właściwe prace nad przebudową wiaduktu i remontem kładki rurociągu, również będą wiązały się z dużymi utrudnieniami dla kierowców. Na razie nie wiadomo kiedy inwestycja GDDKiA nad drogą S86 miałaby się zakończyć.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*