Reklama

Węzeł w Giszowcu w przebudowie. Od dzisiaj utrudnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej

Redakcja
Zmiany w komunikacji miejskiej w Katowicach. Utrudnienia przy przebudowie węzła w Giszowcu dotkną również pasażerów. Autobusy od dzisiaj jadą innymi trasami. Są też nowe przystanki oraz jedna linia autobusowa.

Dzisiaj drogowcy przystępują do kolejnego etapu prac na węźle w Giszowcu. Będą rozbierali wiadukt nad ul. Kolistą. O utrudnieniach dla kierowców, które potrwają kilka tygodni, pisaliśmy TUTAJ. Do zmian będą musieli przyzwyczaić się również pasażerowie komunikacji miejskiej. Od 7 kwietnia wprowadzone zostały zmiany w trasach siedmiu linii autobusowych: 3072223292695672N920.

Poza tym uruchomiono trzy przystanki tymczasowe: Giszowiec Radosna 03 (zlokalizowany będzie przy ulicy Przyjaznej w rejonie skrzyżowania z ulicą Radosną, naprzeciw Urzędu Poczty Polskiej), Nikiszowiec Szyb Pułaski 03 (zlokalizowany będzie przy ulicy Górniczego Dorobku w rejonie skrzyżowania z ulicą Szopienicką) oraz Giszowiec Górniczego Stanu 03 (zlokalizowany na ul. Górniczego Stanu w rejonie skrzyżowania z ul. Pszczyńską). Dodatkowo komunikację ma umożliwiać tymczasowa linia autobusowa Z-1 kursująca co 15 minut na trasie Giszowiec Kopalnia Staszic – Giszowiec Kościół – Giszowiec Kopalnia Staszic.

Wszystkie zmiany w rozkładach jazdy można sprawdzić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*