Reklama

Weekend na mieście, czyli o ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Majówka to dobry czas, żeby wyjechać. Zwłaszcza, że pogoda ma dopisywać. Jednak w Katowicach też pogoda ma być niezła. Poniżej kilka propozycji na weekend.

SOBOTA

Let Poland be Poland – Chwała Ukrainie, NOSPR 

Gwiazdy dla Ukrainy. W NOSPR wystąpią: Abradab, Tomasz Budzyński, Karolina Czarnecka, Patrycja Markowska, Grzegorz Markowski, Maciej Obara, Mateusz Pospieszalski, Renata Przemyk, Piotr Rogucki, L.U.C. i Rebel Babel Ensemble oraz ukraiński chór Vyrij. Każdy bilet to  20 zł na wsparcie dla Ukrainy. Początek koncertu o godz. 19.30. Zostały jeszcze ostatnie bilety. Więcej TUTAJ.

JazzArt Festival

To już ostatni dzień jazzowego festiwalu, na który po pandemicznej przerwie powróciła publiczność. To będzie szczególny finał, bo 30 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Jazzu. Jeśli ktoś chce posłuchać jak brzmi kilkunastoosobowa jazzowa grupa, to powinien pójść do Pałacu Młodzieży. Koncertem Large Unit Katowice uczczą tą specjalną okazję. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Koncert Prime Orchestra z Charkowa w Mieście Ogrodów

40-osobowy, nowoczesny zespół, który łączy w jednym big-band, orkiestrę smyczkową, grupę rockową i DJ-set. Brzmi oryginalnie i takie jest. Każdy koncert Prime Orchestra z Charkowa to rockowe show pełne światowych przebojów. Ich koncert w Katowicach będzie pierwszym występem od czasu wybuchu wojny. Przygotowują na niego specjalny repertuar. Wpływy z biletów przeznaczone zostaną na pokrycie kosztów przyjazdu i pobytu artystów, a podczas koncertu prowadzona będzie zbiórka na pomoc Ukrainie. Bilety w symbolicznej cenie 10 zł (dochód przeznaczamy na pokrycie kosztów organizacyjnych) do kupienia TUTAJ. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Otwarcie sezonu w Centrum Kato

Jedzenie, muzyka i zielony dach MCK. To już 5. edycja nocnego marketu na tarasach Spodka. Pierwszy weekend będzie jeszcze skromny, ale na pewno wiele osób zdecyduje się po prostu zrelaksować w Centrum Kato. Będzie DJ, będą foodtrucki i leżaki. Więcej TUTAJ.

Majówka z food truckami na Muchowcu

Tym razem w zielonej przestrzeni Katowickiego Parku Leśnego będzie można nie tylko zjeść i się napić. Oprócz kuchni z różnych zakątków świata, przygotowano sporo dodatkowych atrakcji. Będzie muzyka, konkursy z nagrodami, dmuchańce i inne zabawy dla dzieci, dla miłośników psów pojawi się stoisko z ręcznie robionymi akcesoriami, a dla tych, którzy będą chcieli spalić trochę kalorii odbędzie się bieg na orientację w terenie. Wydarzenie potrwa cały weekend majowy, czyli do 3 maja. Food trucki będą czynne od 12.00 do 21.00 (sobota, niedziela, poniedziałek) i od 12.00 do 20.00 we wtorek. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*