Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Kolejny targowy weekend w Katowicach. Już od piątku miłośnicy piwa mogą wybrać się na Silesia Beer Fest do Galerii Szyb Wilson. W sobotę coś dla łasuchów – SweetTARGI 2017 w MCK. Z kolei właściciele psów będą mogli dowiedzieć się, jak dbać o swoje zwierzęta podczas niedzielnego Psiego Targu.

Sobota

Wielka Trasa Stand-up Polska, MCK

Na scenie wystąpią gwiazdy polskiego stand-upu, m.in. Sebastian Rejent, Antoni Syrek-Dąbrowski i Karol Kopiec. Komicy zatrzymają się w Katowicach w ramach ogólnopolskiej trasy stand-upowej. Bilety w cenie od 49 do 59 złotych, wciąż do nabycia na kupbilecik.pl.

Spektakl “Bal Manekinów”, MDK “Bogucice”

Spektakl na podstawie tekstu Brunona Jasieńskiego w reżyserii Jerzego Stuhra. Wystąpią studenci IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu. Początek o godz. 17. Bilety w cenie 5 złotych do nabycia w kasie MDK (ul. Markiefki 44a) lub w dziale “Zawodzie” (ul. Marcinkowskiego 13a).

Niedziela

Psi Targ, Fabryka Porcelany

Targi dla właścicieli psów, których organizatorzy zapraszają razem ze swoimi zwierzętami. Będzie można kupić akcesoria dla psów oraz wziąć udział w warsztatach i prelekcjach. Tematy, jakie się na nich pojawią, to m.in. rehabilitacja zwierząt, pierwsza pomoc dla psów, czy odżywianie i pielęgnacja. Wydarzenie potrwa od godz. 10 do 18. Więcej informacji na stronie wydarzenia na Facebooku.

Chiny – w kraju ryżu, herbaty, porcelany i smoków, Klub Podróżników Namaste

Anna i Jarosław Durbasowie pokażą zdjęcia ze swojej, liczącej 9 tys. km wyprawy po Państwie Środka. Opowiedzą o miastach, zabytkach, przyrodzie, a przede wszystkim o różnorodności Chin. Początek spotkania o godz. 18. Więcej informacji TUTAJ.

Koncert Follow Dices, Old Timers Garage

Follow Dices to zespół jazzowy tworzony przez studentów katowickiej, wrocławskiej i poznańskiej akademii muzycznej. W swojej twórczości inspirują się m.in. muzyką skandynawską i polskim folklorem. Początek koncertu o godz. 18. Więcej informacji TUTAJ. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia na stronie klubu.

Cały weekend

Silesia Beer Fest, Galeria Szyb Wilson

Swoje piwa zaprezentuje 25 wystawców. Oprócz tego wykłady, warsztaty, degustacje i konkurs na najlepszą piwną premierę festiwalu. Więcej informacji TUTAJ.

SweetTARGI 2017, MCK

Swoje słodkości zaprezentują piekarze i cukiernicy, a także specjaliści od kuchni molekularnej. Oprócz tego przez cały weekend rozgrywać się będą mistrzostwa Polski baristów. Specjalna atrakcja czeka na zwiedzających w sobotę, kiedy to cukiernicy podejmą próbę zrobienia z czekolady 2,5-metrowej figury japońskiego smoka. Będzie to najwyższa taka rzeźba w Polsce. Wstęp płatny 40 złotych (bilety normalne) i 15 złotych (uczniowie szkół branżowych i dzieci do 8 roku życia). Więcej informacji TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*