Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. ATCommunication.

Redakcja
Ten weekend zdominuje muzyka i sport. Zobaczcie jak można spędzić czas w pierwszą sobotę i niedzielę sierpnia. Miłego weekendu.

SOBOTA

Koncerty na dachu, Supersam

Tydzień temu z powodu nawałnicy koncert na dachu Supersamu został odwołany. Za to teraz odbędą się dwa. O godz. 19 zagra zespół Żyjoki, który tworzą Kopruch i K-essence. Sami o sobie mówią: „Prawdopodobnie jest to organiczny hip-hop, ale to za bardzo wygląda jak ograniczony hip-hop, a tego byśmy nie chcieli.”

Godzinę później (godz. 20) samodzielnie zagra K-essence, który sięga po bezkompromisowy rock, balansujący pomiędzy melancholijną psychodelią, a mrocznym gotykiem. K-essence to pseudonim artystyczny Bartosza Księżyka, byłego wokalisty NeLL i producenta. Wstęp wolny.

NIEDZIELA

Tour de Pologne

Kolarze będą ścigali się w Katowicach po raz dziesiąty. Zawodnicy pokonają tu trzy pętle o długości nieco ponad 19 km każda. Najbardziej widowiskowy ma być finisz przy Spodku, podczas którego najszybsi pojadą z prędkością nawet ponad 80 km/h. Wjazd kolarzy na rundę o godz. 17.00, a pierwsi dojadą na metę około 18.30. Więcej o tegorocznej edycji TdP w Katowicach pisaliśmy TUTAJ.

Górale w chorzowskim Skansenie

Impreza dla tych, którzy chcą lepiej poznać tradycję i kulturę górali Beskidu Żywieckiego. Dla gości skansenu przygotowano warsztaty filcowania i rzeźby. Nie zabraknie muzyki, posłuchać będzie można m.in. gry na heligonkach czy występu kapeli Bajerka. Poza tym odbędą się pokazy serowarstwa i prelekcje dotyczące owiec. Wstęp kosztuje tyle, co bilet do skansenu, czyli 7 zł (ulgowy) i 10 zł (normalny). Impreza rusza o godz. 12.00. Więcej TUTAJ.

Piano Tężnia Festiwal, Park Zadole

Tężnia solankowa i dźwięki fortepianu Steinway. To przedostatni koncert z cyklu Piano Tężnia Festiwal w niedzielę o godz. 18.00. Tym razem publiczność posłucha gry Joanny Domańskiej, która prowadzi klasę fortepianu w katowickiej Akademii Muzycznej. W programie kompozycje Mozarta, Beethovena i Szymanowskiego. Wstęp wolny.

Koncert promenadowy w Parku Kościuszki

Kolejne muzyczne wydarzenie w Parku Kościuszki. Tym razem plenerowy koncert nosi nazwę „Cudze chwalicie swego nie znacie”. W programie znalazły się nie tylko kompozycje Moniuszki czy Paderewskiego, ale również najbardziej znane utwory Niemena, Grechuty, Warsa, Soyki i Lombardu. Zagra kwartet smyczkowy Aquartet. Początek wydarzenia o godz. 11.00.

Mistrzostwa Świata Seniorów w badmintonie, Spodek

W Katowicach lotki odbijać będzie 1481 zawodników z 56 krajów. Międzynarodowy turniej, jak zapewniają organizatorzy – największy w historii dyscypliny, rozpocznie się w niedzielę. Dzień wcześniej, 3 sierpnia zostanie uroczyście zainaugurowany w NOSPR. Mistrzostwa świata seniorów w badmintonie potrwają ponad tydzień, do 11 sierpnia. Pierwsze mecze w nadchodzącą niedzielę o godz. 8.30. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Off Festival, Dolina Trzech Stawów

Do Doliny Trzech Stawów przyjechali fani muzyki alternatywnej z całego świata. Jeden z dwóch najbardziej popularnych festiwali w Katowicach rozpoczął się w piątek. W sobotę i niedzielę koncerty zakończą się późno w nocy. W ciągu trzech dni na pięciu scenach wystąpi prawie 80 artystów. W weekend głównymi gwiazdami będą zespoły Foals i Suede. Sporo osób przyciągnie również koncert Neneh Cherry. Poza tym ciekawym wydarzeniem będzie koncert zespołu Dezerter, który zagra materiał ze swojej debiutanckiej płyty „Underground out of Poland” z 1987 roku. Więcej o Off Festivalu TUTAJ.

Wakacyjne rozgrywki szachowe, Rynek

Druga tego lata edycja szachowej imprezy na Rynku. W jej trakcie chętni mogą zmierzyć się ze sobą nawzajem lub pograć w jedną z gier w wersji XXL. Będą też szachowe quizy z nagrodami przygotowane przez rekordzistę wpisanego do Księgi Rekordów Guinessa za najdłuższy maraton szachowy oraz turniej dla dorosłych. Strefa gier na Rynku będzie dostępna przez cały weekend w godzinach 12.00-20.00. Więcej TUTAJ.

Let’s salsa, Plac do radości przy Galerii Libero

3 sierpnia w Galerii Libero wystartuje cykl latynoskich potańcówek i lekcji tańca „Let’s salsa!”. Co tydzień, aż do 24 sierpnia włącznie, na Placu do radości, od 16:00 do 18:00, miłośnicy gorących rytmów mogą przyłączyć się do tancerzy Salsopolis, a także wziąć udział w warsztatach bachaty i salsy. Uczestnicy tanecznych spotkań będą mogli wygrać w konkursach karnet uprawniający do wzięcia udziału w dwunastu lekcjach tańca w szkole Salsopolis, założonej przez Jacka Perdutę – partnera cyklu. W każdą sobotę nagrodzone zostaną 3 osoby.

Szczegółowy program Lata na Placu do radości dostępny jest na TUTAJ.


Dodaj komentarz

*
*