Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Po krótkiej przerwie, znów ma być upalnie, zwłaszcza w niedzielę. Warto więc, wybierając się na plenerową imprezę, wziąć ze sobą butelkę  wody. Zapraszamy na przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Złombol, plac przed Spodkiem

Trzynasta edycja kultowego rajdu po raz kolejny rozpocznie się w centrum Katowic. Nie grzeszące nowością auta zaparkują przed Spodkiem, żeby dokładnie w południe wyruszyć do Irlandii. To nie tylko dobra zabawa dla uczestników, ale również okazja do pomocy. Pieniądze zebrane przez załogi Złombola trafiają do domów dziecka. W sobotę ponad 450 aut będzie opuszczało plac przed Spodkiem. Samochody skręcą w al. Roździeńskiego i pojadą w kierunku Sosnowca. W godzinach 11.55-13.00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

Powstańcze ślady w filmie „Sól ziemi czarnej”, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Wydarzenie z okazji obchodów 100-lecia powstań śląskich. Najpierw odbędzie się debata o wizerunku powstania w filmie Kazimierza Kutza. Dyskutowali będą prof. Andrzej Gwoźdź, filmoznawca i znawca twórczości Kazimierza Kutza oraz prof. Ryszard Kaczmarek, historyk i badacz Górnego Śląska. To o godz. 17.00. Później uczestnicy będą mogli obejrzeć dwie tematyczne wystawy – przygotowaną przez Muzeum Powstań Śląskich „Śląsk – droga do Niepodległej” oraz zrealizowaną przez Instytucję Filmową Silesia Film „Kazimierz Kutz. Destynacje”. O godz. 19.00 publiczność zobaczy inscenizację scen z filmu „Sól ziemi czarnej”. W podwójnej roli – jednego z braci Basistów oraz narratora odtwarzanych fragmentów wystąpi Olgierd Łukaszewicz. Po zakończeniu inscenizacji odbędzie się koncert Grzegorza Płonki i zespołu Ligocianie, a wieczór zakończy plenerowa projekcja filmu „Soli ziemi czarnej” Kazimierza Kutza. Udział w wydarzeniu z biletem wstępu na teren chorzowskiego skansenu. Koszt to 10 zł i 7 zł. Więcej TUTAJ.

Dzień Mieszkańca Zawodzia, CAL Zawodzie

Zumba, konsultacje zdrowotne i wymiana książek, a przede wszystkim dobra zabawa. Tak zapowiada się sobotni poranek i popołudnie w Centrum Aktywności Lokalnej w Zawodziu. Dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji. Będzie gra terenowa, strefa animacji dla dzieci, występy artystyczne mieszkańców Zawodzia oraz kolorowy bieg dla dzieci. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza rusza o godz. 10.00. Więcej TUTAJ.

Koncert na dachu, Supersam

Rusza cykl koncertów w specjalnie przygotowanej przestrzeni w Supersamie. Na dachu Supersamu odbędzie się 10 koncertów. Różnorodne podejście do muzyki zaprezentują lokalne zespoły, które wzięły udział w projekcie Dzielnica Brzmi Dobrze. Jako pierwszy wystąpi Max Bravura. Początek koncertu o godz. 19.00. Wstęp jest wolny, a liczba miejsc ograniczona. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Otwarcie Gastro Fajer, tarasy Spodka

Muzyka i jedzenie to nie wszystko, co przygotowali organizatorzy podczas pierwszego weekendu na tarasach Spodka. Gastro Fajer, czyli nocny market wraca i w tym roku ma mieć jeszcze więcej do zaoferowania. W sobotę impreza z dj-kami, w niedzielę będą ćwiczenia cross fit i animacje dla dzieci. Wszystko zakończy się seansem na leżakach. Więcej o Gastro Fajerze pisaliśmy TUTAJ.

Śląski Festiwal Piwa, Rynek

Na kilka dni katowicki Rynek zamienił się w piwną wioskę. Od czwartku do niedzieli potrwa Śląski Festiwal Piwa. Do wyboru 20 stoisk z całej Polski, ale nie zabraknie również lokalnych knajp i browarów. Poza tym pojawią się food trucki, a dodatkowo przygotowano strefę wielkoformatowych gier planszowych. Podczas degustacji będzie grała muzyka. Na scenie odbędzie się finał III Śląskiego Festiwalu Kapel Studenckich i zagrają lokalne zespoły. Uczestnicy festiwalu posłuchają m.in. śląskiego bluesa. Impreza potrwa od godz. 10 do 22 w sobotę i w godz. 10-20 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*