Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend wakacji nie będzie oferował w zbyt wielu atrakcji. W ten weekend na pewno będzie gorąco, choć pogoda ma być kapryśna. Może być nieco chłodniej niż w poprzednich dniach i jest szansa, że trochę popada. Poniżej znajdziecie nasze propozycje.

SOBOTA

Sportowe Rozpoczęcie Wakacji, Rynek

Podczas drugiej odsłony rodzinnej imprezy będzie można wziąć udział w konkursach sprawnościowych dla uczestników. Będą miejskie gry uliczne, quizy z wiedzy o Katowicach i sporcie. Wydarzenie jest przeznaczone przede wszystkim dla dzieci, ale również dorośli znajdą coś dla siebie. Dla seniorów przygotowano ciekawe konsultacje medyczne i porady zdrowotne. Zabawa na Rynku potrwa od 10.00 do 16.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

NIEDZIELA 

Noc Świętojańska na Giszowcu 

Słowiańskie bóstwa i śląskie beboki spotkają się na pl. Pod Lipami w Giszowcu. Noc Świętojańska w Miejskim Domu Kultury to okazja do zrobienia swojego własnego wianka. Chętni będą też mogli wypróbować na własnej skórze słowiańskich tatuaży z henny. Poza tym odbędą się warsztaty ze sztrykowaniem śląskich beboków i teatralne. To wszystko od godz. 17.00. Natomiast 2 godziny później rozpoczną się gawędy przy ognisku, a na finał, o 21.00, pokaz ognistego tańca. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej TUTAJ.

Noc św. Jana, Górnośląski Park Etnograficzny

Noc świętojańska w chorzowskim skansenie rozpocznie się już po południu. Najpierw będzie koncert „Ballady grzeszne i z pazurem” w wykonaniu Doktora Grzecha i Papa Wilka. Po nich z repertuarem pieśni dziadowskich wystąpi zespół Roderyk, a Teatr Akademia Wyobraźni wystąpi ze ze spektaklem „Karnawał Dziadowski”. Od godziny 18.00 będzie można wziąć udział w tradycyjnych zabawach świętojańskich, w tym skokach przez ognisko, szukaniu kwiatu paproci, wyplataniu i puszczaniu wianków. Początek imprezy o godz. 15.00. Bilety w cenie 10 zł i 7 zł.

CAŁY WEEKEND 

Tauron Nowa Muzyka

Światowe gwiazdy muzyki elektronicznej i nowe twarze na scenie. W sumie 69 artystów wystąpi od czwartku do niedzieli podczas 14. edycji festiwalu, który dla wielu jest już kultowy. W sobotę impreza w strefie kultury, która potrwa aż do godzin porannych w niedzielę. Nowością będzie zakończenie festiwalu na Sztuawajerach. Tam odbędzie się Fajrant, czyli cały dzień muzyki w Dolinie Trzech Stawów. Wstęp na finał TNM jest bezpłatny. Więcej o festiwalu pialiśmy TUTAJ.

Food trucki w Parku Śląskim

Ponad 20 wozów z jedzeniem zaparkowało w piątek przy hali „Kapelusz”. Food trucki będą serwowały najbardziej popularne burgery czy frytki belgijskie, ale również dania kuchni meksykańskiej lub ziemniaki w ciekawej formie. Nie zabraknie czegoś dla ochłody. Będą tajskie lody, a dla dorosłych – piwo. Impreza z food truckami potrwa do niedzieli. Poza jedzeniem przygotowano dodatkowe atrakcje jak strefę dmuchańców czy koncerty. W sobotę i niedzielę gastro wozy mają przyjmować zamówienia od 12.00 do 20.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*