Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To już ostatni weekend lipca i jak przystało na środek lata, ma być ciepło i słonecznie. Dobrze się składa, bo wiele imprez odbywa się na zewnątrz. Jak co tydzień, zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń.

SOBOTA

Lato z Radiem, Katowicki Park Leśny (ul. Francuska)

Podczas koncertu wystąpią Zakopower, Maleo Reggae Rockers i Małgorzata Ostrowska. Będą też konkursy z nagrodami. Początek o godz. 16. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Beach Party, Kontenery Kultury

Całonocna impreza w Parku Śląskim. Wydarzenie rozpocznie się w sobotę o godzinie 12 i potrwa do 4 nad ranem w niedzielę. Najpierw muzyka w południowych klimatach. Będzie salsa, bachata i kizomba. Później będzie można pobawić się do bardziej klubowych rytmów. Więcej TUTAJ.

Kino Kuźnia, Muzeum Śląskie

Kolejny seans w poprzemysłowej przestrzeni dawnej Kopalni “Katowice”. Widzowie zobaczą film nagrodzony Oscarem za scenariusz (“Między słowami”). To opowieść o dwójce zagubionych w obcym mieście ludzi. W rolach głównych Scarlett Johansson i Bill Murray. Wstęp wolny. Seans rozpocznie się o 21.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Tour de Pologne w Katowicach

Podczas II. etapu tegorocznego wyścigu będzie można oglądać po raz kolejny zmagania kolarzy na ulicach Katowic. Po raz pierwszy peleton przejdzie przez Dolinę Trzech Stawów. Zawodnicy pokonają 3 pętle po mieście. Każda z nich ma 18 km długości. Do Katowic kolarze wjadą około godziny 15.30. Całość zakończy się mniej więcej 2 godziny później finiszem przy Spodku. Więcej TUTAJ.

Odpust u Babci Ani, Nikiszowiec

Będą stoiska z rękodziełem i maszkety. Część artystyczną rozpocznie występ Orkiestry Dętej KWK Wieczorek. Później publiczność będzie mogła zobaczyć spektakl krakowskiego teatru pt. “Eunika w krainie cyrku”. Wydarzenie zakończy występ zespołu FRELE. Więcej TUTAJ.

Koncert promenadowy, Park Kościuszki

Czteroosobowy zespół wykona kompozycje J. Petersburskiego, M. Fogga i W. Kilara. To dobra okazja do przypomnienia sobie najsłynniejszych utworów twórców. Na scenie wystąpią muzycy: : Joanna Hort (wokal), Piotr Kędziorek (wokal, gitara), Jarema Jarosiński (instrumenty perkusyjne), Piotr Kopietz (akordeon, bandoneon). Początek koncertu o godzinie 11. Wstęp na wydarzenie jest wolny. W razie niepogody koncert zostanie przeniesiony na godz. 11.30 do siedziby Miasta Ogrodów (pl. Sejmu Śląskiego 2). Więcej TUTAJ,

Flora Fest, KATO ZWEI

Na targach będzie można kupić ciekawe rośliny i kwiaty. Będą też naturalne kosmetyki i oryginalna ceramika. To pierwsza edycja roślinnych targów na tarasie Spodka. Początek o godzinie 11. Wydarzenie ma potrwać do 20. Więcej TUTAJ.

Kino pod Gwiazdkami, Supersam

Tym razem widzowie zobaczą film, który opowiada historię zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych. W roli głównej Samuel L. Jackson. Początek pokazu filmu pt. “Polowanie na prezydenta” o godzinie 22.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Zlot food trucków na Rynku

Jedzenie i muzyka po raz kolejny na katowickim Rynku. Przez cały weekend będzie można spróbować dań serwowanych w ponad 20 food truckach z całej Polski. W sobotni wieczór na scenie wystąpią młodzi artyści. Food trucki będą czynne od 12 do 22 w sobotę, a w niedzielę od 12 do 20. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*