Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To kolejny prawdziwie zimowy weekend. W piątek znów spadło dużo śniegu, a temperatura spadła poniżej zera. W sobotę i niedzielę termometry będą pokazywać około 0 stopni Celsjusza. Przewidywane są słabe opady śniegu. Dobrze się składa, bo jedną z głównych atrakcji weekendu będzie uruchomienie toru saneczkowego w Parku Kościuszki. Zobaczcie gdzie jeszcze można się wybrać.

SOBOTA

Reaktywacja toru saneczkowego w Parku Kościuszki

Przygotowania do ponownego otwarcia trwały przez cały tydzień. Tor saneczkowy w Parku Kościuszki był hitem w zeszłą zimę. W sobotę okaże się czy będzie ponownie. Zjeżdżać będzie można już od godz. 10.00. Miasto przygotowało też dodatkowe atrakcje, ale nie zdradza jakie. Jedyne, co trzeba mieć ze sobą to sprzęt do zjazdów. Każdy będzie też musiał zaakceptować regulamin toru. Korzystanie z niego jest bezpłatne.

Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu, Dolina Trzech Stawów

Prawie 100 zawodników z Polski i zagranicy zmierzy się z czasem i zimną wodą. W stawie kajakowym odbędą się V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zimowym pływaniu. Pływacy będą konkurowali ze sobą na pięciu dystansach. Najdłuższy to 1 km. Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.

NIEDZIELA

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Rynek

Pokaz „morsowania”, balonowe atrakcje dla dzieci i koncerty. Na scenie podczas wielkiego finału WOŚP w Katowicach wystąpi m.in. Gutek i Lipali. Więcej o imprezie na Rynku pisaliśmy TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Śląski Festiwal Nauki, MCK

Na wydarzenie pierwszego dnia 3. edycji w Teatrze Śląskim bilety szybko się rozeszły. Dużo osób zainteresowały też naukowe pokazy laserowe czy escape roomy. Jednak nadal można zapisywać się na festiwalowe atrakcje lub wziąć udział w warsztatach czy wykładach w MCK. To tam goście będą mogli spotkać znane osoby czy zobaczyć ciekawe wynalazki i eksperymenty. Więcej o imprezie TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*