Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd wydarzeń weekendu. Pogoda powinna dopisywać, więc już możecie planować wyjście z domu.

SOBOTA

Śląska Biesiada, plac św. Herberta

Impreza dla fanów śląskich szlagierów. Wystąpią znani m.in. z programów telewizji TVS wykonawcy. Na os. Witosa będzie można posłuchać m.in. Mariusza KalagiJacka KierokaKrzysztofa Respondka. W przerwach między koncertami publiczność zabawią Marcin Janota i Grzegorz Stasiak. Śląska Biesiada rozpocznie się o godz. 15. Wstęp na imprezę jest wolny. Więcej TUTAJ.

Letnia Akademia Muzycznego Smaku, Filharmonia Śląska

Teksty znanych pisarzy (Tuwim, Iłłakowiczówna, Porazińska) połączone z muzyką. Koncert w Filharmonii to propozycja dla całych rodzin, bo w programie znalazły się nie tylko piosenki dla dzieci, ale również czardasze śpiewane i grane na skrzypcach. Przed publicznością Alina Urbańczyk-Mróz (śpiew), Anna Sułkowska (fortepian) i Irena Kalinowska-Grohs (skrzypce). Bilety kosztują: 1 zł (dzieci do lat 6.), 5 zł (dzieci powyżej 6. lat) i 15 zł dorośli. Początek koncertu o godz. 15.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Dychnij na lufcie, Park Kościuszki

Joga, warsztaty origami i ekologiczne. Wszystko to jednego dnia na trawie obok wieży spadochronowej. To wydarzenie dla tych, którzy chcą aktywnie zacząć niedzielny poranek. Zajęcia z jogi będą prowadzone w kilku grupach. Spróbować będą mogły osoby, które z jogą nigdy nie miały styczności. Instruktorzy poprowadzą też zajęcia dla dzieci i seniorów. W trakcie ekologicznych warsztatów ekologicznych chętni zrobią torby z koszulek. To tylko część atrakcji. Wydarzenie rusza o godz. 10. Więcej o „Dychnij na lufcie” pisaliśmy TUTAJ.

Muzyka marzeń na Zadolu

W amfiteatrze Parku Zadole rusza kolejny sezon koncertowy. Do 1 września, prawie w każdą niedzielę, publiczność będzie mogła usłyszeć występy na żywo. Pierwszy koncert zagra zespół Etnos Ensemble. Wiolonczela, akordeon, kontrabas i klarnet zabierze publiczność w muzyczną podróż dookoła świata. Jak piszą o sobie członkowie Etnos, zespół wykonuje kompozycje inspirowane wpływami etnicznymi z całego świata oraz muzykę bałkańską, polską i żydowską. Wstęp wolny. Początek koncertu o godz. 17.00.

CAŁY WEEKEND

Cyrkobus

Inwazja Sztukmistrzów trwa. W ubiegłym tygodniu popisy artystów ulicznych można było oglądać na katowickim Rynku. Teraz to artyści przyjadą prosto do mieszkańców. Cyrkobus zawita do czterech dzielnic Katowic. Plenerowe spektakle zaprezentują aktorzy, iluzjoniści i cyrkowcy. Wystąpią m.in. Fundacja Sztukmistrze w spektaklu „Małe Variette”, Teatrzyk Finko Flora (spektakl „Patyczek”), oraz iluzjonista Mirabello. Cyrkobus pojawi się w sobotę w amfiteatrze przy ul. Krzyżowej 1 (godz. 11) i w Parku Budnioka (godz. 16.00). Z kolei w niedzielę na placu Pod Lipami o godz. 14 i przy MDK „Bogucice” (ul. Markiefki 44a) o godz. 16. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Gastro Fajer na tarasach Spodka

Nowe miejsce na imprezowej i gastronomicznej mapie miasta. Na tarasach Spodka oprócz stoisk lokalnych restauracji i kawiarni odbywają się koncerty, a w soboty seanse kina plenerowego. Więcej o Gastro Fajer pisaliśmy TUTAJ.

Zlot food trucków, Rynek 

Spory wybór food trucków podczas kolejnego Rynku Smaków. Pojawią sie oczywiście amerykańskie burgery, dania kuchni włoskiej, koreańskiej czy meksykańskiej. Zjeść będzie można przez cały weekend. Oprócz tego obejrzeć mecze w strefie kibica czy posłuchać muzyki granej przez DJa. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*