Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Rozpoczyna się ostatni weekend czerwca i jednocześnie pierwszy lipca. Zapraszamy na przegląd najciekawszych wydarzeń.

SOBOTA

Night Biking Katowice

Kolejna okazja do wspólnej wycieczki rowerowej. Tym razem na dość długim dystansie. Uczestnicy pokonają 90 km, a tempo ma być rekreacyjne. Celem jest zamek w Siewierzu. Rowerzyści przejadą przez Siemianowice Śląskie, Rogoźnik, Górę Siewierską, a z powrotem przez Będzin, Sosnowiec. Night Biking zakończy się w Katowicach. Miejsce zbiórki to fontanna przy siedzibie NOSPR. Każdy powinien zaopatrzyć się nie tylko w oświetlenie, ale również jedzenie i picie. Udział jest darmowy. Start o godz. 20.

NIEDZIELA

Inwazja Sztukmistrzów 2018, plac przy pomniku Harcerzy Września

Będą kpić z grawitacji, zaczarują publiczność i pokażą ogniste show. Tak w skrócie ma wyglądać program tegorocznej Inwazji. Wystąpią artyści uliczni z  Finlandii, Niemiec, Izraela, Chin i Polski. Obok katowickich palm będzie można zobaczyć pokazy akrobatów, żonglerów, iluzjonistów, tancerzy ognia i teatrów ulicznych będziemy mogli oglądać przez cały dzień. Wstęp na Inwazję Sztukmistrzów jest wolny. Rozpoczęcie pokazów o godz. 12. Wszystko potrwa do 22. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2018, Strefa Kultury

Festiwal, który przyciąga tysiące ludzi nie tylko z Polski, ale również zza granicy po raz kolejny opanuje strefę kultury. Koncert otwarcia w NOSPR odbył się w czwartek, a w piątek rozpoczęły się główne wydarzenia festiwalu. Podobnie jak w piątek, będzie również w sobotę. Na publiczność czeka kilka scen i kilkanaście godzin muzyki. Na początku będzie spokojnie, a po północy znacznie bardziej tanecznie. Zwłaszcza dla fanów cięższych elektronicznych brzmień. Całą impreza potrwa do godziny 8 w niedzielę. Ostatnim koncertem będzie wyjątkowy występ Sampha w NOSPR. Zarówno na sobotę, jak i niedzielę bilety nadal są dostępne. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Śląski Festiwal Piwa i II Śląski Festiwal Kapel Studenckich, Rynek

Do wyboru kilkanaście stoisk z browarów rzemieślniczych z całej Polski. Będzie można spróbować różnych gatunków piwa, ale również zjeść w jednym z food trucków. Podczas jedzenia i picia kibice będą mogli obejrzeć mecze mundialu w strefie kibica. Wydarzeniem towarzyszącym będą koncerty studenckich kapel. Więcej TUTAJ.

 


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*