Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Drugi weekend czerwca to przede wszystkim wydarzenia związane ze świętem zabytków techniki. Industriada zawita znowu do zabytkowych budynków na terenie Katowic i całego województwa. To będzie wyjątkowa okazja do zwiedzania na co dzień niedostępnych miejsc, ale poza tym odbędą się warsztaty i koncerty. Za to na Rynku klimat ma być taneczny i francuski. Pogoda zapowiada się niezła. W sam raz na wyjście z domu.

Sobota

Industriada 

Rozpoczęło się hucznie w piątkowy wieczór m.in. jazzem pomieszanym z dźwiękiem zabytkowych maszyn. Jak co roku, podczas wielkiego święta zabytków techniki, będzie można zwiedzać postindustrialne przestrzenie Katowic. Będą warsztaty w Fabryce Porcelany i koncert w Nikiszowcu. Więcej na temat Industriady pisaliśmy TUTAJ.

Salsa pod plamami, Rynek

Na Rynek powraca taneczny cykl imprez. Obok sztucznej Rawy, pod palmami, będzie można nauczyć się kroków latynoamerykańskich stylów – salsy i bachaty. Organizatorzy zapewniają, że przyjść może każdy. Niezależnie od tego czy potrafi tańczyć czy dopiero chce się nauczyć. Tańce rozpoczną się o godzinie 17. Udział jest darmowy. Więcej szczegółów TUTAJ.

Niedziela

VI Giełda Płytowa Katowice, Strefa Centralna

Do wyboru ma być około 20 tys. albumów na różnych nośnikach. Płytach winylowych, CD i kasetach. Giełda to okazja nie tylko do powiększenia swojej muzycznej kolekcji, ale również do dyskusji o muzyce. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Giełda rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do 15. Więcej TUTAJ.

Cykliczne Koncerty na Koszutce, MDK Koszutka

Utytułowany i młody pianista zagra swój recital na scenie MDK Koszutka (ul. Grażyńskiego 47). Andrzej Wierciński ma dopiero 22 lata, a za sobą wygraną w Ogólnopolskim Konkursie im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Publiczność będzie mogła posłuchać w jego wykonaniu nie tylko Chopina. Zagra również Bacha i Beethovena. Wstęp wolny. Koncert rozpocznie się o godzinie 17. Więcej TUTAJ.

Filip Łoziński czyta Dylana, kino Kosmos

To specjalista od Boba Dylana. Przetłumaczył teksty jego piosenek i wiersze. W wydanej w tym roku książce pt. „Duszny kraj” pojawiają się jego brawurowe komentarze. Filip Łoziński tłumaczy z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, katalońskiego, portugalskiego oraz ladino, a oprócz tego jest muzykiem i dziennikarzem. Opowie o nowej książce i legendarnym piosenkarzu. Po spotkaniu z Łozińskim zostanie wyświetlony film, do którego Bob Dylan napisał muzykę pt. „Pat Garrett i Billy Kid”. Początek wydarzenia o godzinie 18. Wstęp: 12 zł i 14 zł. Więcej TUTAJ.

Cały weekend

Jarmark francuski, Rynek

Rozpoczął się we wtorek i potrwa do końca weekendu. Na jarmarku można kupić produkty prosto z Francji. Największy jest wybór serów, ale są też tradycyjne magdalenki. Poza jedzeniem są też osobne stoiska z produktami, które zainteresują przede wszystkim kobiety, jak mydła z Marsylii czy lawenda z Prowansji. Jarmark będzie otwarty jeszcze w sobotę i niedzielę w godzinach 10-20.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*