Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

fot. Helena Kristiansson.

Redakcja
Zapowiadają się dwa mroźne dni. Jednak nie zabraknie atrakcji. Biegowa impreza w Dolinie Trzech Stawów, spotkania z youtuberami i wielka impreza dla fanów gier wideo. To niektóre z naszych propozycji. 

SOBOTA
Parkowe Hercklekoty, Dolina Trzech Stawów

Ponad 1 200 osób stanie na starcie 4. edycji Parkowych Hercklekotów. Po raz pierwszy impreza odbędzie się w Dolinie Trzech Stawów. Zawodnicy zmierzą się na kilku dystansach. Dorośli pobiegną na 7 i 12 kilometrów. Odbędzie się też marsz nordic walking na 7 km i biegi dla dzieci. Impreza rusza o godzinie 10. Więcej TUTAJ.

Dzieci poznają Cymbały – spotkanie muzyczne, Regionalny Instytut Kultury (ul. Teatralna 4)

Muzyczne zajęcia dla dzieci to okazja do poznania ciekawego instrumentu. Kuba Fedak opowie o cymbałach i zagra dla uczestników. Dzieci będą też mogły same spróbować wydobyć z niego dźwięki. Spotkanie jest adresowane do dzieci w wieku od 1 – 9 lat. Na wydarzenie nie trzeba wcześniej się zapisywać. Więcej TUTAJ.

Spotkanie z Kubą Jankowskim, Regionalny Instytut Kultury (ul. Teatralna 4)

Propozycja dla tych, którzy są zainteresowani tematem social mediów. Spotkanie z Kubą Jankowskim, prowadzącym program Matura To Bzdura .TV, twórcą Akademia Video, youtuberem i vlogerem, jest darmowe. Uczestnicy dowiedzą się jak zacząć przygodę z YouTube’em i jak na nim zarobić. Druga część wydarzenia to spotkanie z Jakubem Koiszem, który w sieci zaczynał od recenzji filmowych. Teraz jest jednym z twórców vloga „Urwany film” i autorem książki #YOLO. Na wydarzenie obowiązują wcześniejsze zapisy poprzez formularz dostępny TUTAJ. Pierwszy gość wystąpi o godz. 16, a drugi o 17.20. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Wernisaż fotografii w technikach dawnych i alternatywnych, Galeria Za Szybą

W filii MDK Koszutka na Dębie (ul. Krzyżowa 1) będzie można cofnąć się w czasie. Wystawa „Śląsk mistycznie” to okazja do obejrzenia wyjątkowych zdjęć robionych technikami dawnymi i alternatywnymi. W trakcie wernisażu odbędą się spotkania z czterema autorami fotografii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16. Cała wystawa potrwa do 15 marca. Więcej TUTAJ.

Nowe spojrzenie na przemijanie – młodzi, NOSPR

Okazja do posłuchania młodych, ale doświadczonych muzyków na scenie kameralnej NOSPR. Razem z kameralną Orkiestrą Muzyki Nowej pojawi się koncertmistrz NOSPR i uznana sopranistka. Joanna Freszel  to laureatka Paszportu Polityki. W programie trzy utwory: Alastair Greig – Fora, Wojciech Michno – Desensorium (prawykonanie) i Rebecca Saunders – Skin. Bilety w cenie 10 zł można kupić TUTAJ. Koncert rozpocznie się o godz. 18.

Films For Food, Kinoteatr Rialto

Tematem spotkania z cyklu Films For Food będzie mięso. Najpierw wykład pod tytułem „Sztuka mięsa” wygłosi Katarzyna Czapla-Durska – absolwentka Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II w Krakowie. Druga część wydarzenia to seans filmu holenderskiej reżyserki Marijn Frank. Z perspektywy pierwszej osoby opowiada o tym jak, mimo upodobania do mięsa, zaczyna badać temat diety roślinnej. Odbywa spotkania z osobami z różnych środowisk i stara się znaleźć odpowiedź na pytanie: mięso czy rośliny? Początek wydarzenia o godz. 17. Bilety kosztują 23 zł. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

ESL One, Spodek i MCK

Kolejna edycja prestiżowej międzynarodowej imprezy l. Rozgrywki w ramach ESL One to 16 drużyn z całego świata, które zmierzą się w DOTA 2. W puli znalazło się kilka milionów dolarów. To nie wszystkie atrakcje podczas pierwszych dni wielkiego e-sportowego wydarzenia. Będą targi, a na nich możliwość pogrania ze znajomymi, nowinki technologiczne i konkursy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*