Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Głównym wydarzeniem będą targi w Spodku i MCK, a na drugim miejscu sportowe emocje. Hokejowe reprezentacje Polski zagrają jednocześnie na dwóch lodowiskach. Dla tych, którzy chcą włączyć się w akcję na rzecz zwierząt, jedno z centrum handlowych przygotowało sporo atrakcji. Zapraszamy do przeglądu weekendowych wydarzeń w Katowicach.

SOBOTA 

Ptaszkowe Love, CH 3 Stawy

Spotkanie z pracownikami Śląskiego Ogrodu Botanicznego i ornitologiem oraz szkolenia z budowania i montowania budek lęgowych. Dla dzieci przygotowano warsztaty plastyczne, ptasie konkursy i zagadki. Każdy będzie mógł również pomóc w akcji i zbudować swoją budkę lęgową dla ptaków. Łącznie ma ich powstać 500. Wszystkie narzędzia i materiały będą dostępne na miejscu. Atrakcje w centrum handlowym będą dostępne bezpłatnie w godzinach 12-18. Więcej TUTAJ.

Sztuka świata // sztuka mauretańska, Muzeum Śląskie

Tym razem tematem wykładu będzie sztuka muzułmańska. Zaprezentowane zostaną przykłady dzieł powstających od VIII do końca XV w. na terenach Afryki Północnej i w podbitej przez Arabów i Berberów Hiszpanii. Wykład rozpocznie się o godzinie 16 w siedzibie przy ul. Dobrowolskiego 1, w sali A. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND 

4 Design Days, MCK i Spodek

Dyskusje architektów i ekspertów, spotkania z gwiazdami telewizji i warsztaty dla dzieci. 4 Design Days to również ponad 300 wystawców. Więcej TUTAJ.

EIHC o Puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Turniej Czterech Narodów

Mężczyźni powalczą o puchar im. Lecha Kaczyńskiego, a kobiety zmierzą się w turnieju z reprezentantkami czterech krajów. Sportowe emocje czekają na fanów hokeja przez cały weekend w dwóch lokalizacjach. Żeńska reprezentacja Polski zagra w Spodku, a męska na lodowisku Jantor. Wstęp na Turniej Czterech Narodów jest darmowy, a za obejrzenie meczów pucharu na Jantorze trzeba zapłacić. Ceny biletów zaczynają się od 10 zł. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*