Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Drugi weekend ferii w Katowicach to okazja do odwiedzenia wegańskich targów lub powiększenia kolekcji muzycznej. Warto również zastanowić się nad zwiedzeniem wystawy o Stalinogrodzie. Zapraszamy do przeglądu weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Powrót do Studia Ghibli, kino Kosmos

Rozpoczyna się kolejny cykl pokazów filmowych studia Ghibli. To propozycja dla fanów anime. Współzałożycielem japońskiej wytwórni jest zdobywca Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany, Hayao Miyazaki. Jako pierwszy wyświetlony zostanie film pt. „Księżniczka Kaguya”, który opowiada historię przygarniętej przez zbieracza bambusu dziewczynki. Wstęp na seanse w ramach cyklu kosztuje 14 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy). Pełny program cyklu można znaleźć TUTAJ.

NIEDZIELA

Veganmania, Spodek

Przez cały dzień będzie można spróbować wegańskich i wegetariańskich potraw. Będą też wystawcy z odzieżą i naturalnymi kosmetykami. W trakcie wydarzenia odbędą się wykłady m.in. na temat pomocy zwierzętom. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Katowicka Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Kolejna edycja i kolejne atrakcje dla miłośników muzyki. To okazja do powiększenia swojej kolekcji płyt winylowych i CD. Niezależnie od nośnika, organizatorzy gwarantują, że będzie  w czym wybierać. Będzie też można wygrać albumy w losowaniu. Z okazji 45. rocznicy wydania przez Pink Floyd albumu „Dark Side Of The Moon” nagrody będą związane m.in. z tym zespołem. W trakcie wydarzenia odbędzie również koncert polskiego zespołu rockowego Między Słowami . Giełda będzie czynna w godzinach 10-15. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Kiedy Katowice były Stalinogrodem, Galeria Miasta Ogrodów

Powrót do czasów, gdy na kilka lat miasto zmieniło nazwę. Pamiątki i dokumenty z tamtych czasów należące do mieszkańców oraz ich opowieść poznać można na wystawie w Mieście Ogrodów. To ostatnia okazja. Wystawa będzie czynna jeszcze tylko przez dwa weekendowe dni. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*