Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda ma dopisywać, więc warto będzie wyjść z domu. Przy okazji można wybrać się na wykład o sztuce Witkacego, odwiedzić targi dla narzeczonych lub posłuchać nietypowego koncertu gitarowego. Nasze propozycje poniżej. Udanego weekendu.

SOBOTA

Pałam chęcią rysowania Jej Asymetrji, Muzeum Historii Katowic

Asymetryczna dama to Eugenia Wyszomirska-Kuźnicka. Słuchacze dowiedzą się kim była kobieta, którą słynny Witkacy namalował kilkadziesiąt razy. Podczas wykładu w Muzeum Historii Katowic będzie też można poznać historię powstania samego muzeum. Jednym z powodów była kolekcja przekazana przez kobietę – muzę i narkotyk malarza. Początek o godz. 11. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Charytatywni Minimaraton Taneczny „Kocie rytmy”, MDK Szopienice – Giszowiec (ul. Gen. J. Hallera 28)

Taneczna i charytatywna impreza w Szopienicach. Każdy uczestnik będzie musiał kupić „słodką” cegiełkę, a całkowity dochód ma być przeznaczony na rzecz fundacji „Koty Katowic”. W trakcie imprezy odbędą się zajęcia taneczne. Do wyboru: latino, fitness dance, cha cha i jive. Będą też atrakcje dla dzieci. Początek imprezy o godz. 17. Więcej TUTAJ.

Super Med, Supersam

Centrum handlowe Supersam rozpoczyna cykl spotkań medycznych. Swoją wiedzą będą się dzielić studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W godz. 12-18 będzie można posłuchać m.in. na temat profilaktyki nowotworów piersi i jąder. Przy użyciu fantomów przyszli medycy wyjaśnią na czym polega samobadanie w kierunku wykrycia tych chorób. Będą też edukować na temat raka szyjki macicy i cytologii jako badania przesiewowego.

Będą też edukować na temat AIDS oraz wirusa HIV. Wszystkie porady są bezpłatne.

NIEDZIELA

 XVI Międzyplanetarne Targi Ślubne, MCK

Będą modne suknie, duży wybór obrączek i degustacje słodkości. Targi ślubne po raz kolejny pojawią się w MCK. Organizatorzy przygotowali dużo pokazów. Zagrają weselne zespoły i zaprezentują się barmani. Wszystko będzie przeplatane konkursami dla publiczności. Wstęp kosztuje 20 zł za osobę. Więcej TUTAJ.

Godra, Strefa Centralna

Muzyk z Katowic na co dzień mieszka w rezerwacie przyrody. Jego muzyka ma odzwierciedlać fascynację żywiołami i przyrodą. Gitarzysta wydał już 3 płyty, a dla katowickiej publiczności grał już wcześniej. Wstęp wolny. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Więcej TUTAJ.

Koncert kolędowy w Kościele Podwyższenia Krzyża

Koncert z udziałem wokalistów zespołu Camerata Silesia. Przy akompaniamencie fortepianu artyści zaśpiewają kolędy. Koncert odbędzie się w parafii na os. Witosa przy ul. Barlickiego. Wstęp wolny. Początek o godz. 17. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*