Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Sobotnie wydarzenia rozpoczną obchody 36. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”. W trakcie przedświątecznego weekendu odbędą się jarmarki, a w Spodku będzie trwało bicie rekordu Guinessa. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Obchody 36. rocznicy pacyfikacji kopalni „Wujek”

Tegoroczne obchody potrwają od rana do godzin popołudniowych. Rozpocznie je po raz piąty Bieg Dziewięciu Górników. W symbolicznym biegu weźmie udział ok. 500 uczniów ze szkół w całym regionie. Młodzież wystartuje ok. godziny 11 u zbiegu ulic Mikołowskiej i Wincentego Pola w koszulkach z wizerunkami poległych górników. Później, o godzinie 12, w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Piękna 8) odbędzie się uroczysta msza, a po zakończeniu uczestnicy przemaszerują pod pomnik przy kopalni „Wujek”. O godz. 15.45 odbędą się tam główne uroczystości. Więcej TUTAJ.

III Giszowiecki Jarmark Bożonarodzeniowy

Stoiska z rękodziełem i jedzeniem oraz muzyka i występy na scenie. Tak będzie podczas trzeciej edycji jarmarku świątecznego w Giszowcu. W trakcie wydarzenia będzie można zobaczyć pokazy z użyciem suchego lodu, a na zakończenie teatr ognia. Poza tym ze swoim programem wystąpi Grzegorz Heromiński i będzie można wygrać nagrody w świątecznej loterii. To tylko niektóre atrakcje jarmarku. Impreza na pl. Pod Lipami potrwa od 11 do 19.30. Więcej TUTAJ.

Świąteczna wymiana książkowa, Bookszpan

Kolejna odsłona akcji, podczas której można zaopatrzyć się w książki i pozbyć tych już dawno przeczytanych. Zasady są z góry określone. Każdy uczestnik może wynieść tyle samo książek, ile przyniósł. Wymiana dotyczy tylko książek dla młodzieży lub dorosłych i wszystkie egzemplarze muszą być w dobrym stanie. Wydarzenie odbędzie się w księgarni przy ul. 3-go Maja 22 w godz. 11-14. Więcej TUTAJ.

„Hej kolęda, kolęda”, MDK Koszutka

Świąteczny klimat na scenie filii w Dębie (ul. Krzyżowa 1). Po raz kolejny usłyszeć będzie można Tercet Pasjonata w składzie: Danuta Rajchel, Konrad Wójcik, Irmina Barczewska-Garus, Grzegorz Głowacki. Wystąpią też zaproszeni goście. Podczas muzycznego wieczoru publiczność posłucha kolęd i pastorałek. Początek koncertu o godz. 17.00.

1. Jarmark Świąteczny na Osiedlu Witosa

Pierwsza taka okazja dla mieszkańców os. Witosa (i nie tylko) na wspólne spędzenie przedświątecznego czasu. Jarmark odbędzie się na pl. Herberta. Dla tych, którzy jeszcze nie mają prezentów, będą stoiska z upominkami. Nie zabraknie grzańca i jedzenia. Wszystkiemu towarzyszyć będzie świąteczna muzyka i przedstawienia przedszkolaków. Jarmark potrwa od 10 do 16.

CAŁY WEEKEND

Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Spodek

Po raz pierwszy do Spodka przyjechali szachiści z całego świata. Do turnieju zarejestrowało się ich ponad 1,4 tys. W trakcie mistrzostw pula nagród wyniesie 32 tys. euro. Będzie też próba pobicia rekordu Guinessa. Dwóch zawodników ze Śląska spróbuje zagrać 50-godzinny maraton szachowy. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*