Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Jarmark i łyżwy na Rynku to tylko jedna z propozycji. W ten weekend będzie się sporo działo. Będą wydarzenia dla całej rodziny w MCK, kolorowy bieg w Dolinie Trzech Stawów i kino samochodowe z muzyką na żywo. Zapraszamy na cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Śląski Festiwal Nauki, MCK

Wynalazki domowej roboty, warsztaty i wykłady oraz spotkania ze znanymi osobami. Pojawią się m.in. Filip Springer, Piotr Baron i dr Tomasz Rożek. Będzie strefa dla dzieci z zabawami i konkursami. Po raz pierwszy na festiwalu rozegrany zostanie turniej w Counter Strike. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

 III Jarmark Świąteczny w Murckach

Będzie kapela z gór i świąteczny repertuar po śląsku. W trakcie jarmarku na pl. Kasprowicza dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i zrobić ozdoby świąteczne. Miejscowa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej przygotowała konkursy z nagrodami. Poza tym będzie też można coś zjeść. Początek imprezy o godzinie 12. Jarmark potrwa do 19.

Mikołaj przylatuje do Giszowca, MDK „Szopienice – Giszowiec” (pl. Pod Lipami 1)

Dzieci wezmą udział w grach i zabawach. Jednak przede wszystkim spotkają się ze św. Mikołajem. Każdy uczestnik będzie musiał go znaleźć. Po drodze można odwiedzić m.in. fabrykę zabawek . Wstęp na wydarzenie kosztuje 15 zł. Początek wydarzenia o godz. 17.

IV Bieg Mikołajkowy, Dolina Trzech Stawów

Kolorowy bieg w Dolinie Trzech Stawów. Zawodnicy zmierzą się na dwóch dystansach – 5 i 10 km. Każdy z biegnących otrzyma czapeczkę św. Mikołaja. W trakcie wydarzenia jako pierwsze pobiegną dzieci (na dystansach: 200, 400 i 800 metrów). Będzie też kategoria nordic walking. Zapisy już się skończyły, ale zawsze można kibicować. W biegu weźmie udział ok. 2000 „mikołajów”. Początek wydarzenia o godz. 11.

CAŁY WEEKEND

Kino samochodowe z muzyka na żywo, pl. Sejmu Śląskiego

Pierwsze takie kino samochodowe w Katowicach. W ciągu dwóch dni będzie można zobaczyć dwa nieme filmy. Obydwa z legendarnymi komikami w roli głównej i muzyką na żywo. Specjalny autobus będzie służył muzykom. Ścieżki dźwiękowej, którą zagrają podczas seansu muzycy, publiczność posłucha z radioodbiorników. W sobotę pokaz filmu z Busterem Keatonem, a w niedzielę z  Charliem Chaplinem. Na pl. Sejmu Ślaskiego będzie można wjechać od godz. 18.30, a seanse rozpoczną się o 19. Organizatorzy zachęcają, żeby zabrać koce i coś ciepłego do picia. Wjazd wolny. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*