Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Łukasz Kądziołka
Ostatni weekend listopada dla jednych upłynie pewnie na szukaniu promocji w sklepach, ale ci, którzy mają w planach coś innego niż zakupy, też nie powinni narzekać. Jak co tydzień, zapraszamy na przegląd wydarzeń soboty i niedzieli.

SOBOTA 

Święto Kina Domowego, kino Kosmos

Warsztaty dla dzieci, zwiedzanie Filmoteki Śląskiej pokazy amatorskich filmów z domowych archiwów, spotkania z konserwatorami celuloidu i bohaterami amatorskich filmów. To część z atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy na tegoroczną edycję Święta Kina Domowego. Gościem specjalnym będzie Wojtek Kukuczka, syn znanego himalaisty. Podczas osobnego pokazu zostaną wyświetlone filmy nakręcone przez Jerzego Kukuczkę w trakcie wyprawy na Shisha Pangma, czyli ostatni ośmiotysięcznik zdobyty przez katowiczanina. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10, a zakończą je projekcje filmów o godz. 19. Wstęp kosztuje 6 zł. Więcej TUTAJ.

Szlakiem katowickiej neoawangardy, Muzeum Śląskie (al. Korfantego 3)

Okazja by poznać różnorodną architekturę Katowic. Uczestnicy zobaczą jak awangardowy styl wpłynął na kształt jednego z obiektów w śródmieściu. Najpierw jednak odbędzie się zwiedzanie wystawy pt. „Zwrotnica. Początki neoawangardy na Górnym Śląsku” w dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego. Stamtąd spacer dotrze do byłego gmachu Biblioteki Ślaskiej przy ul. Francuskiej 12. Zaprezentowane zostaną też kolekcje prac grup Arkat i ONEIRON. Ostatni punkt programu to wspólne zwiedzanie wystawy w Muzeum Historii Katowic. Całą wycieczkę poprowadzi dr Irma Kozina. Start o godz. 10.00. Bilety w cenie 7 zł dostępne są w kasach mzeum lub online TUTAJ. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia TUTAJ.

Koncert The Animators, MDK Koszutka (filia Dąb, ul. Krzyżowa 1)

Rock alternatywny z Sosnowca. The Animators to 3-osobowy zespół, który zaprezentował się szerszej publiczności m.in. podczas 10. edycji Must Be The Music. Tam trio doszło do półfinału. Mają już za sobą kilka albumów. Teraz będzie można usłyszeć ich za darmo w filii Miejskiego Domu Kultury Koszutka. Początek wydarzenia o godz. 17.00.

NIEDZIELA

Babski Targ i Wege Festiwal, Galeria Szyb Wilson

Można dobrze zjeść i się ubrać. Kolejna edycja targów, które cieszą się sporą popularnością. Z jednej strony ciasta bez cukru na bazie naturalnych składników, dania z roślinami zamiast mięsa i naturalne przetwory. Z drugiej – moda, design, nietuzinkowa biżuteria i zdrowe kosmetyki. Wstęp na obydwa wydarzenia jest wolny. Wszystko będzie czynne w godz. 12-19. Więcej o Wege Festiwalu TUTAJ. Szczegóły dotyczące Babskiego Targu TUTAJ.

XXV Festiwal Muzyki Kameralnej, Akademia Muzyczna

To będzie ostatni koncert tegorocznej edycji festiwalu. Na scenie pojawią się 3 fortepiany i kwartet smyczkowy. Publiczność posłucha kompozycji trzech polskich kompozytorów. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Bożonarodzeniowy, Rynek

To będzie pierwszy weekend jarmarku bożonarodzeniowego na Rynku w Katowicach. O tym co można na nim kupić piszemy TUTAJ. Jarmark jest czynny codziennie w godzinach 10-20.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*