Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Rozpoczęty właśnie weekend to nie tylko obchody Narodowego Święta Niepodległości i wizyta prezydenta Andrzeja Dudy. Szykuje się sporo innych wydarzeń. Wśród nich targi w MCK, zlot food trucków i browarów na Rynku.

SOBOTA

Potańcówka Quick Quick Slow, Drzwi Zwane Koniem

Będzie szybsza i wolniejsza muzyka. Niezależnie od tempa, na parkiecie będzie królował swing. Z okazji Święta Niepodległości ma być też sporo polskiej muzyki z tego gatunku. Ponadto na uczestników czeka lekcja tańca od podstaw, będą też pokazy instruktorskie. Wstęp kosztuje 10 zł. Początek imprezy o godz. 21. Więcej TUTAJ.

Święto Hodowców Gołębi Pocztowych, Galeria Szyb Wilson

Wbrew pozorom, to nie tylko wydarzenie dla pasjonatów. Oprócz forum dyskusyjnego dla hodowców,będą też koncerty. Wystąpią Zespół Baciary, Mirosław Szołtysek oraz Frele. W trakcie święta odbędzie się finał aukcji, z której dochód zostanie w całości przeznaczony dla podopiecznych Fundacji Ludzki Gest Jakub Błaszczykowski. O godz. 17 rozpocznie się biesiada przy stole. Początek wydarzenia o godz. 9.30. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

X Giełda Płytowa, Strefa Centralna

Kolejna, tym razem jubileuszowa, okazja do powiększenia muzycznej kolekcji. Na miejscu duży wybór winyli, płyt CD i kaset. Będzie strefa odsłuchowa i kącik dla dzieci. Giełda będzie czynna w godzinach 11-15. Więcej TUTAJ.

Films for Food, kino Rialto

Do duńskiej Nomy, która mieści się w starej dzielnicy Kopenhagi, przyjeżdżają krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. To temat pierwszego filmu z cyklu „Films for Food”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z dwójką szefów kuchni z lokalnych restauracji – Katarzyną Rogowską i Przemkiem Błaszczykiem. Rozpoczęcie wydarzenia o godz. 18. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Śląskie Targi Książki, MCK

Około 150 wystawców, spotkania ze znanymi autorami książek i nie tylko. Podczas wydarzenia będzie również sporo atrakcji dla dzieci. Więcej TUTAJ.

Targi „Wiatr i Woda”, MCK

Wszystko, co pływa lub służy do pływania. Podczas targów „Wiatr i Woda” w MCK zostaną zaprezentowane jachty i motorówki polskich oraz zagranicznych producentów. Pojawią się też znani żeglarze i podróżnicy. Więcej TUTAJ.

Beer&Food, Rynek

Chociaż pogoda nie sprzyja, to nie brakuje klientów. Jak sama nazwa wskazuje, Beer&Food to zlot food trucków i okazja do spróbowania piwa z niszowych browarów. Są m.in. burgery, zapiekanki, kuchnia francuska i orientalna. Jest namiot, gdzie można zjeść i się napić. Nie tylko piwa, ale np. grzańca. Wydarzenie potrwa do niedzieli. Przyczepy i stoiska będą otwarte od godz. 9 do co najmniej godz. 19. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*