Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Ten weekend będzie bardzo koncertowy. W Spodku zagra Kult, a w MegaClubie Krzysztof Zaleski. Jednak nasze propozycje to wydarzenia za darmo lub prawie za darmo. Sobota ma być całkiem słoneczna, zachęcamy do wyjścia. 

SOBOTA
Jesienne Spotkanie z Fantastyką, MDK Koszutka

„Wiedźmin”, „Władca pierścieni” i „Gra o Tron” to tytuły, które od razu kojarzą się z fantastyką. Jednak podczas wydarzenia w Koszutce fani gatunku sami zamienią się w twórców. W programie m. in. warsztaty pisarskie, kaligraficzne i taneczne. Będzie można dowiedzieć się o słowiańskich tradycjach, poznać gusta krasnoludów i porozmawiać z twórcami fantastyki. Będzie też cosplay i książkowy handel zamienny. Pełny  program wydarzenia można znaleźć TUTAJ. Udział w imprezie jest bezpłatny. Początek o godz. 10.

NIEDZIELA

Najdziwniejsze herbaciane ceremonie świata, Smoczy Czajnik

Pasjonat historii herbaty opowie o zwyczajach związanych z jej piciem i parzeniem. Uczestnicy spróbują rzadkich herbat. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17. Wstęp kosztuje 10 zł. Więcej TUTAJ.

Jubileusz 500 lat Reformacji w Szopienicach

Kończy się rok i obchody 500-lecia reformacji. Na zakończenie przygotowano specjalne widowisko świetlne. Pokaz to 1000 obrazów ukazujących historię reformacji oraz początki chrześcijaństwa oraz współczesność kościoła ewangelickiego w Polsce. Na muzykę składają się utwory takich artystów jak: J. S. Bach, A. Vivaldi, F. Mendelssohn-Bartholdy, W. Kilar, A.  Pokaz przy ul. Bednorza 20 rozpocznie się o godz. 18 i potrwa 45 minut. Wstęp wolny

Nowowiejski 2017, parafia św. Piotra i Pawła Katowice (ul. Mikołowska 32)

To kolejna odsłona cyklu dedykowanemu Feliksowi Nowowiejskiemu. W programie głównie pieśni religijne. Będzie sopranistka z Akademii Muzycznej i wirtuoz gry na organach. Wstęp wolny. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Targi Kobiecy Świat, MCK

Podczas dwóch dni targów panie będą mogły skorzystać z porad specjalistów i zapoznać się z ofertą wystawców. Wszystko zostało podzielone na kilka stref. Będzie m.in. strefa zdrowia, mody, biżuterii i strefa fitness z treningami. Poza tym na scenie odbędą się wybory Miss  i Mistera Śląska i Moraw oraz pokazy kolekcji ślubnych. Ceny biletów zaczynają się od 15 zł. Targi będą czynne w sobotę od 10 do 18, a w niedzielę w godz. 9- 17. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*