Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pogoda nie będzie zachęcała do wyjścia z domu, ale na rozgrzanie można napić się grzańca na Rynku. Poza tym darmowy spektakl, potańcówka z muzyką tradycyjną i ślubne targi. Wybór jest spory. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Zmiana czasu w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Zwierzęta przygotowują się do zimy. Z tej okazji będzie można posłuchać ciekawostek o podopiecznych chorzowskiego zoo i przynieść im smakołyki. Więcej TUTAJ.

Gra miejska „Gdzie jest Maestro?”, Filharmonia Śląska

Wybitny polski dyrygent przyjeżdża na ważny konkurs do Katowic i znika. Zadaniem uczestników będzie odnalezienie maestro. Po drodze muszą rozwiązać 10 zagadek i jak najszybciej wrócić do filharmonii. Udział w imprezie kosztuje 10 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci). Na koniec zabawy będzie można wygrać nagrody w loterii. Początek o godz. 10. Więcej TUTAJ.

Maszyna w ruchu, Walcownia (ul. 11 Listopada)

Będzie industrialna muzyka i projekcje archiwalnych filmów z Huty Metali Nieżelaznych. Jednak przede wszystkim będzie to ostatnia w tym sezonie okazja do zobaczenia jak pracuje zabytkowa walcarka. Bilety: 13zł (ulgowy), 15zł (normalny). Wstęp o godz. 15.

Kabaret Ponurego Żartu, MDK Koszutka (ul. Grażyńskego 47)

Komedia absurdu podana w formie serii skeczy. Spektakl dla tych, którzy przepadają za surrealistycznym poczuciem humoru. Na scenie wystąpią aktorzy Teatru Rawa. Wstęp wolny, a początek o godzinie 17. Więcej TUTAJ.

Noc Tańca z muzyką tradycyjną, Akademia Muzyczna

Do tańca porwą kapele z całej Polski. W Akademii Muzycznej wystąpią: Kapela dudziarska spod Poznania Romualda Jędraszaka (Wielkopolska), Kapela Bornego z Podzamcza (Lubelskie), Orkiestra Taneczna Bonanza (Mazowsze, Radomszczyzna), Tadirindum (Podkarpacie i Małopolska),  Kapela Bałamutki i Ochotnicza Straż Potańca (Górny Śląsk). Impreza z tradycyjnym tańcem potrwa od 18 do 23.00. Do dyspozycji gości będzie bistro. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA 

Silesia Wedding Day, Fabryka Porcelany

Kolejna edycja targów ślubnych w Fabryce Porcelany to kilkaset metrów kwadratowych wystaw i stoisk. Na nich znaleźć można nie tylko ślubne kreacje dla pań i garnitury dla panów. Będą specjaliści od organizacji ślubów, sale weselne, fotografowie i firmy oferujące ślubne dekoracje oraz słodkości. Wydarzenie potrwa od godziny 11 do 18. Wstęp kosztuje 5 zł.

CAŁY WEEKEND

Jarmark rękodzieła, Rynek

Są ceramiczne ozdoby i biżuteria, drewniane przybory kuchenne oraz dużo jedzenia. Zarówno takiego, które można zabrać do domu, jak i do zjedzenia na miejscu. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*