Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W tym tygodniu niemal wszystkie wydarzenia wypadają w sobotę. To lepiej, bo w niedzielę znowu może popadać. Jeśli nie wiecie, co robić, to przychodzimy z pomocą.

SOBOTA

KINO DZIECI w Światowidzie

Po raz dziewiąty Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Światowid zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci. To wydarzenie dla młodych widzów skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. Podczas pierwszego pokazu wyświetlone zostaną dwa filmy „Za duży na bajki” (godz. 12.00) i Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona (godz. 14.00). Bilety kosztują 14 zł. Więcej TUTAJ.

Pobudka Koszutka

Powraca festyn sąsiedzki w Koszutce. W programie znalazł się m.in. fotospacer, seans filmu „Niewinni Czarodzieje”, warsztaty dla dzieci, sąsiedzki konkurs słodkich wypieków i degustacja oraz spacer historyczno-architektoniczny. Wydarzenie rozpocznie się w południe i potrwa do wieczora. Wszystkie atrakcje są bezpłatne. Więcej TUTAJ.

Dzień kartofla w chorzowskim skansenie

Jesień już czuć, a za moment będzie widać. Przywitać można ją w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie, które w sobotę zaprasza na „Dzień Kartofla”. Będzie można spróbować swoich sił w kiszeniu kapusty i jej ugniataniu oraz dowiedzieć się, jakie zajęcia dawniej zajmowały gospodynie podczas jesiennych wieczorów. Najważniejszym punktem programu są wykopki. Chętni dostaną do ręki kopaczki i będą mogli pomóc w wykopywaniu bulw. Goście spróbują też ziemniaków z parownika, a różnorodnych dań z ziemniaków przygotowanych przez gospodynie z Koła Wiejskiego z Rajczy. Na zakończenie wystąpi kapela „Maliniorze” z Brennej. Wydarzenie odbędzie się w godz. 12.00-17.00. Bilety w cenie 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Więcej TUTAJ.

Miasto tańczy na dachu Supersamu

Na jeden wieczór dach Supersamu zamieni się w centrum tańca. Odbędą się tam warsztaty taneczne oraz maraton fitness, bitwy taneczne i nagrania choreograficzne. To wydarzenie, w którym mogą wziąć udział osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Będzie też strefa chill out. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Impreza potrwa od 10.00 do 21.00. Więcej TUTAJ.

Świat Mistrza Beksińskiego w Spodku

Muzyczno-malarskie wydarzenie w Spodku. To finał wystawy, która została otwarta w czerwcu w  Browarze Obywatelskim w Tychach. W części pierwszej koncertu publiczność usłyszy utwór współczesny „Sine Titulo” specjalnie skomponowany na potrzeby koncertu przez dyrygenta i kierownika muzycznego Szymona Sutora. W drugiej część koncertu Spodek wypełni „Requiem” A. Schnittke połączone z prezentacją obrazów ściśle związaną z dramaturgią muzyki. Dodatkowo pomiędzy Spodkiem a Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można zobaczyć wystawę oryginalnych specjalnie wyselekcjonowanych obrazów Zdzisława Beksińskiego. Wystawę można oglądać od godz. 17.30 (wejście przez Spodek) oraz po koncercie do godz. 22.30. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Bilety w cenie od 110 zł można kupić TUTAJ.

A Wall is a Screen

Filmowy spacer A Wall is a Screen to nietypowe połączenie wycieczki i seansów. Podczas serii kilku pokazów widzowie zatrzymują się w różnych miejscach, w których wybrane filmy krótkometrażowe wchodzą w interakcję z otaczającą architekturą. Grupa artystów z Hamburga zaprezentuje swoje unikalne połączenie plenerowego pop-upu z interwencją wizualną. Pokazując zupełnie nowe, znane i nagradzane filmy krótkometrażowe z Niemiec. Spacer rozpocznie się w holu dworca kolejowego od strony pl. Andrzeja o godz. 20.00. Oba wydarzenia są bezpłatne. Spacer potrwa około 90 minut i odbędzie się niezależnie od pogody. Pokazywane podczas spaceru filmy będą prezentowane zarówno w języku polskim, jak i po niemiecku. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Parkowy Kiermasz Kwiatowy

W piątek w Parku Śląskim rozpoczęła się cykliczna impreza – Parkowy Kiermasz Kwiatowy. Goście będą mogli tutaj znaleźć różnorodne rośliny, zioła, trawy ozdobne oraz rękodzieło nawiązujące do świata przyrody. Nie zabraknie lokalnych wystawców gastronomicznych, animacji dla dzieci, występów artystycznych oraz prelekcji. Stoiska będą czynne w godz. 10.00-18.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*