Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie jeden z ostatnich weekendów wakacji. Będzie gorąco, ale może być też deszczowo. Mimo wszystko, znajdzie się kilka wydarzeń, które nie wymagają słonecznej pogody. Poniżej nasz cotygodniowy rozkład jazdy.

SOBOTA

Spektakl pt. „Koziołek Matołek i jego przygody”, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Spektakl oparty na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Wraz z zabawnym Koziołkiem Matołkiem dzieci zwiedzą różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki. Spektakl w cenie biletu wstępu do skansenu (normalny – 15 zł, ulgowy – 10 zł) Początek o godz. 15.00. Więcej TUTAJ.

Ognisty Fajer w Muzeum Hutnictwa

Wycieczka do walcowni Arcelormittal, ognista strefa warsztatowo-turniejowa, płomienne pokazy, ognisko, i płonąca żyrafa. To wszystko czeka w sobotę na gości Muzeum Hutnictwa. W trakcie wydarzenia zwiedzanie wszystkich wystaw kosztuje 5 zł. Pełny program TUTAJ.

Zawody PTG ON, Pomnik Trudu Górniczego

Deskorolkowe zmagania rozpoczęły się już w piątek na dachu Supersamu. W sobotę przeniosą się na os. Paderewskiego. Kultowe PTG będzie areną zawodów, podczas których skaterzy wezmą udział w 3 konkurencjach. Poza zawodami odbędą się koncerty. Zagrają Ferbi NTE, Los Katos i Łajzol. Impreza ruszy o godz. 14.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Promenada po muzyce, Park Kościuszki

To będzie już ostatni w tym sezonie koncert z cyklu „Promenada po muzyce”. Na plenerowej scenie wystąpi Akademia Operowa Teatru Wielkiego w składzie Katarzyna Szymkowiak (mezzosopran), Sebastian Mach (tenor), Paweł Horodyski (bas), Michał Skowronek i Natalia Pawlaszek (fortepian). O muzyce opowie Alicja Kotyl, a posłuchać będzie można arii i duetów z oper Wolfganga Amadeusa Mozarta, Gioacchina Rossiniego i Stanisława Moniuszki. Początek bezpłatnego koncertu o godz. 11.00. Miejsce: okolice Pomnika Kościuszki. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Katowice Tattoo Konwent, MCK

39. edycja Tattoo Konwent zawita do Katowic. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym będzie można nie tylko zobaczyć profesjonalnych artystów w trakcie pracy. Będą też pokazy sztuk alternatywnych, fakir z Hiszpanii i koncerty. W trakcie konwentu odbędzie się, jak zawsze, konkurs na najlepszy tatuaż w ośmiu kategoriach. Poza tym zagrają zespoły Komety i Vermona Kids. Impreza potrwa cały weekend. Wejście w godzinach 10.00-20.00. Bilety w cenie 50 zł (jeden dzień) i 60 zł (dwa dni) można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*