Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie w miarę pogodny, choć dosyć chłodny weekend. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę temperatura ma nie przekroczyć 16 stopni Celsjusza. Najważniejsze jednak, że zapowiadane są przejaśnienia i słońce, a jeśli już pojawi się deszcz (w sobotę), to będzie przelotny. Jak co tydzień, przygotowaliśmy przegląd weekendowych wydarzeń.

SOBOTA

Juwenalia Śląskie, Katowicki Park Leśny

To trzeci i ostatni dzień koncertowych Juwenaliów Śląskich. Na łące przy lotnisku Muchowiec wystąpią: Karaś/Rugucki, Mery Spolsky, Organe, Tymek i Maya Krav. Początek o godz. 18. Bilety kosztują 29 (studenci) i 39 zł.

Piknik Weterana, Stadion Śląski w Chorzowie

W godz. 12:00-19:00 na Stadionie Śląskim odbędzie się impreza, której głównym celem jest promocja Wojska Polskiego.

Na gości czekają takie atrakcje, jak elementy polskiej bazy wojskowej poza granicami kraju (m.in. hesco bastiony, kontenery dla żołnierzy, check pointy) oraz strzelnica kontenerowa. Będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy i symulatory, zapoznać się z warunkami służby w Wojsku Polskim na licznych stoiskach promocyjnych jednostek wojskowych. Będzie wojskowa grochówka. Chętni będą mogli zmierzyć się w rywalizacji sportowej z zawodnikami Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Zainaugurowany zostanie 3. Rajd Motocyklowy Weteranów. Planowany jest również przelot statków powietrznych.

Przy okazji pikniku na stadionie stanie miasteczko zdrowia. Na stoiskach 10 szpitali będzie można skorzystać z badań profilaktycznych.

Będzie można m.in. wykonać badanie tętniaków aorty brzusznej, USG tarczycy, EKG, skonsultować się z psychiatrą i fizjoterapeutą na temat m.in. rehabilitacji pocovidowej oraz wykonać spirometrię płuc.

Dla najmłodszych przygotowano survivalową Strefę Małego Rekruta, gdzie najmłodsi będą musieli zmierzyć się z zadaniami sprawnościowymi i wykazać wiedzą na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Na zakończenie, o godz. 18.00 zagra zespół Wilki. Wstęp wolny.

100-lecie OSP Kostuchna, Strażnica OSP przy ul. Szarych Szeregów 62

Strażacy z OSP Kostuchna świętują 100-lecie istnienia swojej formacji. Z tej okazji zapraszają wszystkich mieszkańców na piknik do swojej siedziby. Najpierw jednak, o godz. 13, w kościele Trójcy Przenajświętszej odprawiona zostanie uroczysta msza św. Po jej zakończeniu odbędzie się przemarsz do strażnicy przy ul. Szarych Szeregów 62. Tam przewidziano m.in. biesiadę przy grillu, gry, zabawy i pokazy dla dzieci, koncerty zespołó Party Brothers i S.O.S. Abba Cover Show. Imprezę zakończy (godz. 21:30) pokaz Teatru Ognia. Wstęp wolny,

NIEDZIELA

Obchody 100-lecia KS Hetman 22 Katowice, Ośrodek Sportowy Hetman (ul. Siwka 6)

Jeden z najstarszych katowickich klubów sportowych świętuje 100-lecie istnienia. Z tej okazji w godz. 12:30-19:30 odbędzie się okolicznościowa impreza. W programie m.in. mecz KS Hetman 22 Katowice – reprezentacja UM Katowice, mecz oldboje KS Hetman 22 Katowice – oldboje UKS Szopienice i turniej szóstek piłkarskich. Będą dmuchaniec, gry i konkursy, wóz strażacki, malowanie twarzy, tor przeszkód, strefa gastronomiczna i stoisko z gadżetami. Wstęp wolny.

CAŁY WEEKEND

Wystawa Retro Lego, Muzeum Hutnictwa Cynku WALCOWNIA

Przez cały weekend w „Walcowni” będzie można oglądać wystawę złożoną z wiekowych już klocków Lego. Zaprezentowanych zostanie kilkaset unikatowych zestawów klocków pochodzących z lat 80-tych i 90-tych XX wieku. Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja sprawnego przemysłowego komputera z lat 80-tych, który przez wiele lat pracował w KWK Wieczorek w Katowicach.
W wydarzeniu udział weźmie również Tyski Ruch Klasyków, który w Walcowni wystawi kilka swoich klasycznych samochodów. Ekipa RetroGulasz zorganizuje stoisko z zabytkowymi grami wideo, gdzie każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił

W sobotę wydarzenie potrwa od 10:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00. Bilety kosztują 35 (dzieci) i 45 ł (dorośli).

Miłego weekendu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*