Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie halloweenowy weekend. Choć akurat Halloween wypada w tym roku w niedzielę, to wszystkie imprezy zaplanowano na dzisiaj. Poniżej kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.

SOBOTA

Halloween w Walcowni

W sobotę w Walcowni czeka na gości nietypowe zwiedzanie. Będą duchy beboki i wampiry, które puszczą w ruch upiorny ciąg do produkcji blach cynkowych i będą ciąć, giąć i walcować… Pokazy odbędą się o 14.00, 16.00 i 19.00. W trakcie zwiedzania dzieci będą mogły wziąć również udział w warsztatach z tworzenia filcowych beboków. Warsztaty odbędą się w dwóch turach, w godzinach od 10.00 do 12.00 oraz od 13.00 do 15.00. Bilety wstępy do kosztują 25 zł (bilet normalny), 20 zł (bilet ulgowy). Więcej TUTAJ.

Gibbs w P23

Jedyny solowy koncert Gibbsa odbędzie się w Katowicach. Zagra przede wszystkim utwory ze swojego albumu „Czarno na Białym”. Na scenie pojawią się również członkowie zespołu Fonos oraz Oliver Olson, Kacper HTA, Opał. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety kosztują 60 zł. Więcej TUTAJ.

Halloweenowy pokaz w kinie Światowid
Wyjątkowy przedpremierowy pokaz filmu, który łączy elementy baśni i horroru, który pojawił się na festiwalu w Cannes. Debiut islandzkiego reżysera rozgrywa się na odizolowanej farmie, gdzie młode małżeństwo opiekuje się stadem owiec. Ich surowe, wypełnione pracą życie zmienia się gwałtownie, gdy pewnej nocy w zagrodzie przychodzi na świat niezwykła istota. Seans rozpocznie się o godz. 20.30. Bilety w cenie 19 zł można kupić TUTAJ.
Wehikuł w Królestwie
Halloweenowa edycja popularnej tanecznej imprezy. Będzie nostalgicznie nie tylko dzięki jesiennej aurze, ale przede wszystkim muzyce. Będą przeboje z lat 90. i te nieco młodsze kawałki, które królowały na parkiecie po 2000 roku. Teraz będzie można się do nich pobawić na parkiecie w Królestwie. Wstęp 15 i 20 zł. Impreza rusza o 21.00. Więcej TUTAJ.
Kuczeryki & Traditune w MDK Koszutka
Jednogłosowe pieśni polskie, wchodniosłowiańska polifonia, pieśni ukraińskie i białoruskie oraz bałkańskie rytmy. Koncert muzyki ludowej w wykonaniu zespołu śpiewu tradycyjnego Kuczeryki przy wsparciu krakowskiej grupy Traditune na scenie w MDK Koszutka rozpocznie się o godz. 17.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*