Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Grzegorz Żądło
To będzie chłodny, ale w miarę słoneczny weekend. Ładniejsza pogoda ma być w niedzielę, za to w sobotę będzie nieco cieplej (15 stopni Celsjusza). Mamy dla was kilka propozycji spędzenia czasu poza domem. Miłego weekendu.

SOBOTA

Święto dzielnicy Śródmieście, pl. Andrzeja

W godz. 10-15 na pl. Andrzeja odbędzie się święto dzielnicy Śródmieście. Będą pokazy, warsztaty, strefa dla dzieci i miłośników zwierząt. Więcej TUTAJ.

Tydzień Mobilności

W kilkunastu miejscach Katowic odbędą się wydarzenia związane z Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Transportu. Będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach z odnawiania mebli, zrobić przegląd roweru i posłuchać koncertu. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

NIEDZIELA

Gra miejska SMAKujemy KATOwice, Instytut Korfantego

Gra jest częścią Europejskich Dni Dziedzictwa, w tym roku przebiegających pod hasłem „Smaki dziedzictwa”.
Trasa gry przeprowadzi uczestników przez centrum Katowic, symbolicznie przez znane i otoczone legendą dawne karczmy, historyczne i współczesne kluby, puby, kawiarnie i restauracje.

Wstęp jest wolny, ale warto zgłosić start mailowo lub telefonicznie. Start i meta w Instytucie Korfantego (ul. Teatralna 4). Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

CAŁY WEEKKEND

ME w siatkówce mężczyzn, Spodek

Wprawdzie biletów na mecze półfinałowe i finałowe ME w siatkówce w Spodku już nie ma, ale kibice będą mogli obejrzeć mecze w strefie kibica przed halą. Przygotowano 900 miejsc wyłącznie dla osób zaszczepionych. Więcej TUTAJ.

Jarmark z okazji urodzin Katowic, Rynek

Sobota i niedziela będą ostatnimi dniami urodzinowego jarmarku na Rynku. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Adam 18 września, 2021 at 8:40 pm - Reply

    Poproszę częściej takie zestawienia :)))

    • Grzegorz Żądło 18 września, 2021 at 10:00 pm Reply

      Od kilku lat takie zestawienie wydarzeń ukazuje się co tydzień.

Dodaj komentarz

*
*