Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy wakacyjny weekend czas zacząć. Już nie będzie tak gorąco jak w poprzednich dniach, więc może więcej osób zechce skorzystać z wydarzeń zaplanowanych na najbliższe dwa dni. Poniżej wybrane weekendowe propozycje.

SOBOTA

Słowiańska Sobótka w Giszowcu

Obchody Sobótki na placu Pod Lipami. To ma być bardzo słowiańska impreza. Zacznie się od gimnastyki „Pod okiem Dziewanny” i warsztatów artystycznych dla dzieci. Dla spragnionych wiedzy o ziołach, odbędą się warsztaty. Uczestnicy będą też pletli wianki i zrobią kadzidła z lokalnych ziół. Na zakończenie zaplanowano koncert zespołu Ogniewica. Wydarzenie jest bezpłatne. Początek o godzinie 15.00, a wszystko ma zakończyć się około 21.o0. Więcej TUTAJ.
Letnie Brzmienia przy Hali Parkowej
Przy ul. Kościuszki i obok autostrady A4 stanęła w tym tygodniu scena, na której zagrają gwiazdy polskiej muzyki. Jako pierwsza w piątek wystąpiła Daria Zawiałow. Drugi będzie Kuba Badach. Wokalista zaśpiewa przeboje Andrzeja Zauchy. To repertuar z nagranego przez Badacha albumu z 2009 roku. Bilety na koncert kosztują 89 zł. Dostępne są również karnety na kilka wydarzeń w ramach koncertowego cyklu, który potrwa przez cały lipiec. Więcej TUTAJ.
NIEDZIELA
Łona, Webber i The Pimps w Fabryce Porcelany
Jeden z bardziej oryginalnych projektów na hiphopowej mapie Polski od wielu lat ma wierną rzeszę fanów. Łona stoi daleko od ulicznego rapu, woli rapowany felieton. Webber ma dar do tworzenia dla niego z kilku prostych dźwięków zgrabne podkłady. Towarzyszyć im będzie zespół The Pimps. Koncert na dziedzińcu Fabryki Porcelany rozpocznie się o godz. 20.00. Bilety w cenie 75 zł można kupić TUTAJ.
CAŁY WEKEND
Festiwal Kuchni Azjatyckiej w Parku Powstańców Śląskich 
Indonezja, Japonia, Korea, a nawet Karaiby. To wszystko będzie można znaleźć na jednej z alejek parku w centrum Katowic. Przez cały weekend potrwa zlot food trucków serwujących egzotyczne dania. Będzie można ich spróbować w godiznach 12.00-22.00 (sobota) i 12.00-20.00 (niedziela). Więcej TUTAJ.
Joga, muzyka i kino w Centrum Kato
Wiele opcji na weekend proponuje Centrum Kato. Można go spędzić aktywnie z jogą. W sobotę o 16.00 rozpocznie się prowadzona przez szkołę Joga Życia praktyka na trawie. Chętni powinni zabrać ze sobą maty lub grubsze koce.
Kilka godzin później, o godz. 19.00, zagrają do tańca dwie didżejki z Warszawy – Sayuri i Praktyczna Pani.
W niedzielę odbędzie się z kolei kolejny seans filmowy na leżakach. Tym razem wyświetlony zostanie film ,,Gentleman z rewolwerem”. Początek pokazu o godzinie 21.00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*