Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W ostatni weekend ferii tłumów spodziewać można się w MCK-u. Tam odbędzie się 4. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki. Poza tym będzie niezła pogoda na spacer, bo powinno być słonecznie i nie za zimno. Udanego weekendu.

SOBOTA

Interaktywnie z Babcią i Dziadkiem, MDK Koszutka

Wydarzenie dla całych rodzin w MDK Koszutka. Dziadkowie ze swoimi wnukami będą mogli wziąć udział w dwóch warsztatach oraz zobaczyć wspólnie „Wielką Podróż Bolka i Lolka”. Poza tym odbędzie się quiz z nagrodami i zbiórka dla zwierząt z miejskiego schroniska. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Atmasfera Exclusive, Spodek

Koncert w Spodku to połączenie doświadczonych wokalistów i debiutantek. Piotr Cugowski, Michał Szpak oraz Dawid Kwiatkowski wystąpią na jednej scenie z Dianą Ciecierską, Martą Gałuszewską i Carlą Fernandes. Publiczność usłyszy nowe aranżacje polskich i zagranicznych hitów w wykonaniu orkiestry pod dyrekcją Jacka Tarkowskiego. Ceny biletów zaczynają się od 69 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Śląski Festiwal Nauki, Międzynarodowe Centrum Kongresowe

Dwa intensywne dni (również poniedziałek) z nauką dla dużych i małych. W zeszłym roku w przestrzeni MCK było ponad 1400 wystawców, a imprezę odwiedziło ok. 35 000 uczestników. Tym razem również wezmą udział w pokazach, eksperymentach, prezentacjach czy dyskusjach i będą mogli posłuchać wypowiedzi znakomitych prelegentów. Wśród zaproszonych zagranicznych gości znaleźli się austriacki pisarz science fiction Marc Elsberg, amerykański astronom Seth Shostak, Daniel Tammet – aktualny rekordzista Europy w recytowaniu z pamięci rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi oraz amerykański inżynier lotniczy i pisarz Robert Zubrin, który jest propagatorem idei kolonizacji i eksploracji Marsa. W programie przewidziano tyle atrakcji, że trudno byłoby je wymienić. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a szczegółowy program dostępny jest TUTAJ.

Koncert kolędowy w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Herberta (ul. Barlickiego 2)

Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia wystąpi przed mieszkańcami os. Witosa. W programie znajdą się polskie i zagraniczne kolędy w opracowaniu Krzysztofa Baculewskiego w wykonaniu Cameraty Silesii i Brygidy Tomali. Wstęp wolny. Początek o godz. 17.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*