Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Pierwszy weekend nowego roku to przede wszystkim koncerty kolęd w kościołach. Do wyboru jest ich kilka. Do tego końcówka ciekawej wystawy w Muzeum Śląskim i zwiedzanie Spodka i MCK. Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd wydarzeń.

SOBOTA

Koncert świąteczny 2020, Bazylika Matki Boskiej Boguckiej (ul. Markiefki 89)

O godz. 17:40 w kościele przy ul. Markiefki w Bogucicach rozpocznie się koncert świąteczny Orkiestry Dętej Katowice. W programie tradycyjne polskie kolędy, a także najbardziej znane światowe filmowe standardy świąteczne. Wstęp wolny.

Ostatnie oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Niezapomniane. Kobiety w czasie powstań i plebiscytu na Górnym Śląsku”. Muzeum Śląskie

W Muzeum Śląskim kończy się wystawa przedstawiająca aktywność kobiet w czasie powstań śląskich. Częścią wystawy jest pokój zagadek „Skrytka powstańców”. W popularnej formie quizu uczestnicy mogą zapamiętać wydarzenia i postaci prezentowane na ekspozycji. Odnalezienie skrytki nie jest proste. Uczestnicy w ciągu 45 minut muszą rozwikłać szereg zadań i wykazać się współpracą, by osiągnąć sukces.

O godz. 14 rozpocznie się ostatnie już oprowadzanie kuratorskie.  Bilet wstępu kosztuje 7 zł.

NIEDZIELA

Noworoczne zwiedzanie Spodka i MCK

Po raz kolejny będzie można zajrzeć do zakamarków Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Przewidywany czas zwiedzania to dwie godziny. Początek o godz. 11. Udział w zwiedzaniu jest płatny. Bilety kosztują 8 i 5 zł (ulgowy). Osoby zainteresowanie zwiedzaniem proszone są o wysłanie maila na adres: [email protected] ze wskazaniem liczby osób, które planują odwiedzić obiekt. Dopiero otrzymane mailem potwierdzenie jest podstawą do udziału w zwiedzaniu. Więcej TUTAJ.

Kolędowanie, kościół pw. Przemienienia Pańskiego (ul. Sokolska 12)

O godzinie 16:30 dominikanie zapraszają do kościoła na wspólne kolędowanie. Można przynieść własne instrumenty.

Koncert kolęd, parafia św. Józefa Robotnika w Katowicach-Józefowcu (ul. Mikusińskiego 8)

Oo godz. 17 rozpocznie się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds Big Band. Kolędy wraz z orkiestrą wykonają: Aleksandra Dzieńska, Agnieszka Myrlak, Karolina Płaneta oraz Izabela Sacha. Wstęp wolny.

Koncert kolędowy, parafia NSPJ i św. Jana Bosko (ul. Fredry 26)

Będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu chórów dekanatu Katowice – Piotrowice. Wystąpią chóry: „Cordis Christi”, „Hejnał”, „Modus Vivendi”, „Fermata”, „Modus Vivendi Cameralis”, „Słowiczek” oraz gościnnie Chór „Echo” z Łazisk Górnych. Wstęp wolny. Początek o godz. 12.


Tagi:

Komentarze

  1. Michał 4 stycznia, 2020 at 2:46 pm - Reply

    Jest w czym wybierać. Dzieje się w okolicy.

  2. Ela 4 stycznia, 2020 at 11:50 am - Reply

    Same impry dla kościelnioków

Dodaj komentarz

*
*