Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To najprawdopodobniej będzie ostatni tak ciepły weekend w tym roku. Warto to wykorzystać. Przygotowaliśmy kilka propozycji do spędzenia czasu poza domem. Miłego weekendu.

SOBOTA 

Memoriał Kmiecików, ul. Mikołowska 131

Trzy dni temu minęło 5 lat od tragicznego wypadku w centrum Katowic. W wybuchu kamienicy przy ul. Chopina zginęła rodzina Kmiecików: Dariusz, Brygida i ich syn Remigiusz. Co roku przy okazji rocznicy wypadku odbywa się turniej piłkarski. Również teraz osiem piłkarskich drużyn złożonych z najbliższych rodziny, urzędników, dziennikarzy zmierzy się ze sobą, żeby upamiętnić Kmiecików. Impreza pod hasłem „Gramy, bo pamiętamy” odbędzie się tym razem w nowej hali przy ul. Mikołowskiej 131. V Memoriał Kmiecików rozpocznie się o godzinie 9.00.

NIEDZIELA

Tribute to…, Spodek

Gwiazdy zaśpiewają przeboje gwiazd. Pierwsza edycja trasy koncertowej przyciągnęła tłumy. Jednym z miast, które odwiedzą artyści podczas drugiej edycji, są Katowice. 10 polskich wokalistów odda hołd nieżyjącym już artystom. Będzie można posłuchać utworów Michaela Jacksona, Elvisa Presleya, Whitney Houston, Joe Cockera, Jamesa Browna czy Freddiego Mercury’ego. Przeboje zostaną wykonane m.in. przez Justynę Steczkowską, Kasię Kowalską, Annę Wyszkoni, Kasię Cerekwicką, Krzysztofa Cugowskiego, Andrzeja Piasecznego, Janusza Radka. Utwory w nowych  aranżacjach zostaną wykonane przez orkiestrę oraz chór. Bilety od 99 zł. Początek koncertu o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Finał XXIX Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów, Akademia Muzyczna 

Dwa dni muzycznej uczty dla miłośników muzyki poważnej w Akademii Muzycznej. Takie będzie zakończenie dwutygodniowego festiwalu. Na bezpłatnych koncertach wystąpią młodzi artyści. Podczas sobotniego koncertu z udziałem gości z Włoch, którzy są specjalistami w historycznych praktykach wykonawczych i współpracują z najbardziej znanymi europejskimi zespołami, posłuchać będzie można brzmienia historycznego instrumentu viola da gamba. Niedziela to z kolei koncert Orkiestry Kameralnej Archetti z Jaworzna. Repertuar jest różnorodny. Publiczność wysłucha utworów m.in. Mozarta, Haydna, Kabalewskiego czy Lutosławskiego. Wstęp na obydwa koncerty jest bezpłatny. Wejściówki dostępne są w biurze IPiUM Silesia (pl. Sejmu Śląskiego 2, parter, pokój 20) lub telefonicznie 32 219-33-44 w. 33. Sobotni koncert rozpocznie się o godz. 18.00, a niedzielny w południe. Więcej TUTAJ.

Halloween w Galerii Libero 

Straszne atrakcje w Galerii Libero. W związku ze zbliżającym się Halloween klienci centrum handlowego mogą nie tylko zrobić zakupy. Będą zabawy kulinarne z Martą Wajdą, warsztaty dla dzieci z przygotowywania halloweenowych ozdób. Poza tym od soboty aż do końca października zaplanowano pokazy wycinania dyń oraz prelekcje o ich zastosowaniu w domu, zlot królików czy dyniobranie. Każdy, kto zrobi zakupy za minimum 50 zł, dostanie jedną z 1000 dyń. Więcej o wydarzeniu TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*