Reklama

Weekend na mieście, czyli co ciekawego dzieje się w Katowicach

Źródło: www.facebook.com/silesiabeer

Łukasz Kądziołka
Powoli zaczyna się robić wiosennie. Pod względem pogody ten weekend będzie niezły. Sezon na plenerowe wydarzenia jeszcze się nie zaczął, ale jest kilka propozycji na ten weekend.

SOBOTA

Akcja sadzenia drzew w Leśnictwie Zadole

Akcja „Łączą nas drzewa” w Katowicach. W sobotę od godz. 9.00 będzie można pod okiem leśników zasadzić drzewo. Na miejscu dostępne będą szpadle i sadzonki drzew liściastych różnych gatunków. Przy okazji uczestnicy nie tylko nauczą się sadzić, ale również dowiedzą się, na czym polega gospodarka leśna. Więcej TUTAJ.

Wspólne sprzątanie na Ligocie

Każdy, kto chce pomóc w sprzątaniu doliny Kłodnicy, powinien przyjść w godz. 10.00-13.00 w okolice placu zabaw przy ul. Adwentowicza. Organizatorzy zapewniają rękawiczki i worki na śmieci, a po sprzątaniu będzie ciepły poczęstunek przy grillu. Więcej TUTAJ.

Silesia Beer Fest X w Spodku

Coroczne targi dla miłośników piwa rozpoczęły się w piątek. Na gości czeka ponad 20 wystawców. To nie tylko browary rzemieślnicze, ale również producenci mocniejszych trunków. Poza tym strefa gier, food trucki, rozmowy o piwie i stand-upy. Impreza rozpocznie się o godz. 13.00 i potrwa do północy. Wstęp: 20 zł. Więcej TUTAJ.

Wixapolonia w CELu

Kolejna impreza z cyklu, który cieszy się dużą popularnością wśród miłośników szybszego tempa. Do rana parkiet będą zapełniać: Kaloria, PLK (Zgrzyt), Laura Palmer, Raqinia (Wixapolonia), Innominepatrix (Wixapolonia). Wstęp 20 i 30 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Targi Mamaville w MCK 

Wydarzenie skierowane do kobiet w ciąży, świeżo upieczonych rodziców oraz rodzin z dziećmi i każdego zainteresowanego tematyką macierzyństwa. Pojawi się ponad 80 wystawców z produktami dla kobiet w ciąży, mam i dzieci. Będą m.in. ubrania, zabawki, wózki i foteliki, wystrój wnętrz, akcesoria. Poza tym zaplanowano wykłady związane z tematyką macierzyństwa. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Targi potrwają od 10.00 – 17.00. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*