Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
W weekend wróci nieco bardziej zimowa aura. Zwłaszcza w niedzielę, gdy zapowiadane są opady śniegu. Dla osób, które nie zamierzają spędzić najbliższych dni w domu, mamy kilka propozycji na weekend.

SOBOTA

Solar Renewal, ASP

W oczekiwaniu na wiosnę można zrelaksować się przy muzyce w ASP. W wygodnej przestrzeni wyposażonej w pufy, materace i leżanki odbędzie się cykl terapeutycznych sesji muzycznych. Kolejne spotkanie w tę sobotę. O odprężające dźwięki zadbają Greg Bojanek oraz  Ceglarek i Dybala. Wydarzenie jest bezpłatne i nieograniczone wiekowo. Odbędzie się w godz. 16.00-19.00. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

W marcu jak w garncu, Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie

Kolejny spacer etnograficzny w chorzowskim skansenie. Tym razem tematem będzie garncarstwo. Przewodnik opowie o tradycyjnych metodach wytwarzania i zdobienia naczyń oraz rodzajach gliny i barwnikach. Będzie można poznać narzędzia, którymi się posługiwano i zobaczyć jak dawniej wykorzystywano glinę. Na zakończenie spaceru każdy z uczestników będzie mógł przez chwilę poczuć się jak dawny rzemieślnik i samodzielnie wykonać glinianą podstawkę. Koszt uczestnictwa w wycieczce to 20 zł od osoby. Bilety można kupić TUTAJ. Liczba miejsc jest ograniczona. Początek o godz. 12.00.

Koncert fortepianowy, MDK Koszutka

Przed publicznością w Miejskim Domu Kultury wystąpi Jim-Isaac Chua. To artysta urodzony na Filipinach, wychowany w Stanach Zjednoczonych, który koncertował m.in. w USA, Kanadzie, Austrii, Francji i Włoszech. Za swoje występy był wielokrotnie nagradzany w licznych międzynarodowych konkursach. Gry uczył się m.in. na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Początek koncertu o godz. 17.00. Wstęp wolny.

„Pikantni”, MCK

Gorąca komedia obyczajowa, która wykorzystuje znany schemat czworokąta była już wystawiana setki razy w całej Polsce, ale ciągle przyciąga widzów. Dwie znudzone sobą pary, Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Poznają się na portalu randkowym i umawiają na wspólną, intymną schadzkę. To spotkanie będzie początkiem zmian w życiu całej czwórki. Bilety w cenie od 90 zł można kupić TUTAJ. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbędą sie dwa spektakle, o godz. 16.00 i 19.00.

Young Igi, P23 

Niektóre z sześciu koncertów trasy Young Igiego już się wyprzedały. W Katowicach bilety jeszcze są. Po projektach OIO oraz Amfisbena raper promuje swój solowy krążek „Notatki z Marginesu” wydane nakładem Def Jam Recordings Poland. Początek imprezy o godz. 18.00. Bilety w cenie 99 zł można kupić TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*