Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Źródło: facebook.com/festiwalczekoladyweform.

Redakcja
W ten weekend imprez nie będzie brakowało. Z muzycznych propozycji m.in. powrót do korzeni podczas imprezy Elektroklub. Z kolei dla tych, którzy chcą sobie osłodzić czas wolny, dobrą propozycją może być festiwal czekolady. Udanego weekendu.

SOBOTA

Zakochani w skansenie w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie

Walentynkowe wydarzenie w chorzowskim skansenie. Podczas wieczornego spaceru, będzie można się dowiedzieć więcej na temat dawnych praktyk matrymonialnych.  Przewodnik przypomni dawne zwyczaje zakochanych oraz różnorodne wierzenia i praktyki związane z poszukiwaniem żony lub męża. W chałupie z Kaliny na odwiedzających będzie czekać gawęda pani Zofii Przeliorz, która opowie o zolytach. Spacer rozpocznie się o godz. 17.30. przy budynku głównym skansenu. Liczba miejsc jest ograniczona. Bilety w cenie 20 zł są dostępne TUTAJ.

Elektroklub w Jazz Club Hipnoza

Elektroklub powraca do korzeni. Dwie sceny i uznani wykonawcy techno wystąpią w Hipnozie, a nie w MCK jak było to w ostatnich latach. Zaproszono uznanych dj-ów. Wystąpią m.in. Om Unit, Deadbeat, .VRIL, Broken English Club, Błażej Malinowski. Uczestników czeka całonocna impreza, która rozpocznie się o godz. 21.30 i potrwa do około 6.00 w niedzielę. Bilety kosztują 80 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Zabawa karnawałowa w Światowidzie

W ostatnią niedzielę karnawału kino Światowid zaprasza dzieci do świętowania przy dźwiękach muzycznych hitów. Zabawa karnawałowa rozpocznie się w południe. Poprowadzi ją DJ Alex, a w programie są zabawy i konkursy filmowe. Mile widziane przebrania filmowe. Po zabawie, o godz. 13.00, pokaz szwedzkiego filmu „Biuro detektywistyczne. Tajemnica Skorpiona”. Bilety w cenie 19 zł (normalny) i 16 zł (ulgowy) można kupić TUTAJ lub w kasie kina.

Niebo Kopernika w Planetarium Śląskim

Główną atrakcją obchodów 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika jest seans na żywo z wykorzystaniem analogowej oraz cyfrowej aparatury planetarium. Miejsc już nie ma, ale nie oznacza to, że nie warto wybrać się do Planetarium. Będą pokazy, gry i zabawy dla młodych miłośników astronomii, a także wykłady i prelekcje. Poza seansem udział w pozostałych wydarzeniach jest bezpłatny. Pełny program jest dostępny TUTAJ.

Koncert 4 Szmery – Tribute to AC/DC w Spodku

Największe hity zespołu AC/DC w wykonaniu zespołu 4 Szmery, który świętuje 25-lecie. W tym czasie zespół zagrał tysiące koncertów, przejechał dziesiątki tysięcy kilometrów zarówno w Polsce, jak i Europie i zagrał dla setek tysięcy słuchaczy. Na tę specjalną okazję tribute band zaprosił specjalnych gości: Małgorzatę Ostrowską, Marka Piekarczyka, Piotra Cugowskiego i Krzyśka Sokołowskiego. W Spodku w niedzielę czekają na publiczność 3 godziny rocka. Bilety w cenie od 89 zł można kupić TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Miejska Dżungla w MCK

Nowe wydarzenie twórców letniego marketu na tarasach Spodka. Hala Międzynarodowego Centrum Kongresowego zostanie podzielona na dwie strefy: targową i rozrywkową. W tej pierwszej pojawią się wystawcy z roślinami, modą, sztuką czy kosmetykami. Będzie też oferta gastronomiczna i zajęcia jogi. Strefa rozrywkowa to występy dj-ów, bar i miejsce do tańca. W sobotę wystąpi Ferbi, a niedzielne popołudnie zakończy się elektronicznym relaksem w towarzystwie LuLu Malina, Addy-Z, Holly Molly. Wstęp na jeden dzień kosztuje 10 zł, a dwudniowy bilet 15 zł. Więcej TUTAJ.

Festiwal Czekolady i Słodkości na rynku w Chorzowie 

Oprócz degustacji czekolad, pralin i innych słodyczy zaplanowano też inne atrakcje. Będą warsztaty cukiernicze, m.in. tworzenie i dekoracja tabliczek czekolady czy dekorowanie ciasteczek. Będzie też można zobaczyć cukierniczych mistrzów w akcji. Na stoiskach czekać będą manufaktury czekolady z całej Polski oraz parę zagranicznych słodkich kramów. Dla tych, którym będzie zbyt słodko, przygotowano strefę food truck. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Stoiska będą czynne w godz. 10.00-20.00 w sobotę i od 10.00 do 18.00 w niedzielę. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*