Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie biały weekend. Dlatego pewnie wiele osób wybierze się na sanki. Jest też kilka innych powodów, żeby wyjść z domu. Niektóre spisaliśmy poniżej.

SOBOTA

Artur Tuźnik Sextet w Mieście Ogrodów

Pierwszy z dwóch zapowiadających JazzArt Festival koncertów. Polsko-duńska grupa muzyków zaprezentuje materiał z zeszłorocznej, debiutanckiej płyty „Spring”, która spotkała się z pozytywnymi reakcjami krytyków. Do tego projektu Artur Tuźnik zaprosił najlepszych duńskich instrumentalistów. Wstęp na koncert jest bezpłatny. Koncert w sali 211 (II p.) rozpocznie się o godz. 19.00. Więcej TUTAJ.

Fluo Carnival w Królestwie

Nowa seria imprez na Śląsku. Lokal będzie stylizowany na karnawał w Rio de Janeiro. Goście będą mogli pomalować się fluorescencyjnymi farbkami na darmowych stoiskach. Będzie też możliwość zrobienia sobie profesjonalnego zdjęcia. Do tańca zagrają: BlueFunk, 3Loud i Dan. Wstęp kosztuje 30 zł. Początek imprezy o godz. 21.00. Więcej TUTAJ.

Wixapolonia w CELu

Kolorowa i szybka impreza w CELu. Na dwóch salach zagrają: MSKR, BravoGRL, Julka Waszczak, Raqinia, Innominepatrix, Paulina Pawlevna i Eye G. Wejście od godz. 23.00. Tańce potrwają do rana. Wstęp od 30 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Spektakl „Dobrze się kłamie” w Mieście Ogrodów

Spektakl oparty na filmie Paola Genovese pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Teraz kinowy hit można zobaczyć w teatralnej wersji. Opowiada o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Intryga zaczyna się od tego, że każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Sztuka „Dobrze się kłamie” zostanie wystawiona dwa razy, o godz. 15.30 i 18.00. Ceny biletów zaczynają się od 80 zł. Więcej TUTAJ.

Dzień Babci i Dziadka w skansenie

Skansen zaprasza wnuki oraz dziadków na specjalne warsztaty z poczęstunkiem. Najmłodsi wykonają na miejscu wyjątkowe prezenty – etnolaurki z wykorzystaniem linorytu bądź podkładkę pod kubek z plastra drewna. Dziadkowie i Babcie otrzymają także słodką niespodziankę w postaci ciasta i kawy lub herbaty. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 12.00  i potrwają około półtorej godziny. Koszt udziału to 40 zł (maksymalnie 3 osoby w tym jedna dorosła, w cenie także możliwość zwiedzenia ekspozycji we własnym zakresie). Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. Bilety można kupić TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Maraton z „Biurem Detektywistycznym Lassego i Mai” w kinie Światowid

Filmowy maraton z okazji ferii dla miłośników zagadek. Młodzi detektywi przez cały weekend, 21 i 22 stycznia, będą gościli na ekranie kina Światowid. W dwa dni wyświetlonych zostanie 6 filmów. Wśród nich przedpremierowy seans „Tajemnicy Skorpiona”. Bilety w cenie 16 zł (ulgowy) i 19 zł (normalny). Pełny repertuar i link do zakupu biletów dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*