Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
To będzie pierwszy tak zimny weekend tej jesieni. Jednak ogrzać można się na Rynku, gdzie rozpoczął się wczoraj jarmark świąteczny. W naszym cotygodniowym przeglądzie wydarzeń mamy jeszcze kilka innych propozycji.

SOBOTA

1. urodziny Muzeum Hutnictwa

Iluminacja świetlna, light show, pokaz iluzji Człowiek Siano czy naukowe pokazy pirotechniczne dla małych i dużych. To niektóre z propozycji dla osób, które odwiedzą Muzeum Hutnictwa w Chorzowie z okazji pierwszych urodzin instytucji. Większość atrakcji nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Tego dnia wstęp do muzeum kosztuje 5 zł. Początek świętowania o godz. 12.00. Pełny program i bilety dostępne TUTAJ.

Spektakl „Dobrze się kłamie” w Mieście Ogrodów

Spektakl oparty na filmie Paola Genovese pt. „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Teraz kinowy hit można zobaczyć w teatralnej wersji. Opowiada o skomplikowanych relacjach międzyludzkich. Intryga zaczyna się od tego, że każdy, kto siedzi przy stole, ma podzielić się z przyjaciółmi zawartością swojego telefonu. Sztuka „Dobrze się kłamie” zostanie wystawiona dwa razy, o godz. 16.30 i 19.00. Ceny biletów zaczynają się od 80 zł. Więcej TUTAJ.

Robag Wruhme w Hipnozie

Weteran europejskiej sceny klubowej i postać, której w Katowicach nie trzeba przedstawiać. Robag Ruhme jest dobrze znany festiwalowiczom Tauron Nowa Muzyka. Niemiecki dj i producent po raz kolejny rozrusza parkiet. Wspierać go będzie Ricardo. Wstęp na imprezę w Jazz Club Hipnoza kosztuje 40 zł. Więcej TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEKEND

Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku

Można się już poślizgać na lodowisku, przejechać karuzelą, popatrzeć na Rynek z wagonika koła widokowego, a także zrobić zakupy i skorzystać z oferty gastronomicznej. Już pierwszego dnia jarmarku na katowickim Rynku było dość tłoczno. W weekend dodatkowo koncerty na scenie. Więcej o jarmarku pisaliśmy wczoraj TUTAJ.

„Elka” za pół ceny

Przedostatni weekend listopada to okazja do skorzystania z promocji. To dlatego, że od grudnia kolejka zostanie zamknięta. Bilety z 50-procentową zniżką będzie można kupić przez cały weekend. Więcej o specjalnej ofercie pisaliśmy TUTAJ.

Psi Patrol Live „Wielki Wyścig” w Spodku

Niezwykle popularne i uwielbiane przez dzieci pieski pojawią się w Polsce na wyjątkowych spektaklach. W Spodku przedstawienie będzie można obejrzeć aż 6 razy w ciągu dwóch dni. W sobotę i niedzielę o godz. 10.00, 13.30 i 17.00. Na publiczność czeka interaktywny spektakl, w którym klasyczna teatralna scenografia łączy się z nowoczesną technologią multimedialną. Bilety w cenie od 79 zł można kupić TUTAJ. Więcej o spektaklu TUTAJ.

Christmas Garden w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym 

W tym tygodniu uruchomiony został ogród świateł w chorzowskim zoo. To około 2-kilometrowa ścieżka, wokół której ustawiono 25 instalacji świetlnych. Więcej o nowej atrakcji pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*