Reklama

Weekend na mieście. Co ciekawego dzieje się w Katowicach i okolicy

Redakcja
Weekend ma być słoneczny, ale nie upalny. Przy okazji spaceru można skorzystać z weekendowych propozycji, Zwłaszcza, że wśród nich znalazł się m.in. muzyczny maraton.  Szczegóły poniżej.

SOBOTA

Spacer po Załężu z Kongresem Ochrony Zabytków

Drugi z serii tematycznych spacerów odbędzie się w Załężu. To dzielnica z prawie 700-letnią historią, w której m.in po architekturze widać wpływ rewolucji przemysłowej i industrializacji. O historii dzielnicy i jej mieszkańcach opowie Bernadeta Prandzioch – pisarka i publicystka.
Początek spaceru o godzinie 10.00. Zbiórka przed kinem przy ul. Gliwickiej 44. Więcej TUTAJ.

90. rocznica urodzin Kilara

W kilku miejscach odbędzie się kilka koncertów. Muzyczny maraton ulicami Katowic rozpocznie się w ogrodzie przy domu jednego z najważniejszych kompozytorów muzyki klasycznej XX wieku, a zakończy w amfiteatrze przy NOSPR. Oprócz muzycznych atrakcji, będzie można zwiedzić wystawę pokazującą życie kompozytora i zobaczyć film z jego muzyką. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Więcej o urodzinach Kilara pisaliśmy TUTAJ.

I Festiwal Lawendy, ul. Ziołowa 43

Joga dla dzieci, spotkanie z pszczelarzem, nauka gry na ukulele i koncert mis tybetańskich. Między innymi takie atrakcje będą czekały na gości ogrodu w Ochojcu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do wieczora. Więcej TUTAJ.

10 lat Flirtini w P23

Ten duet jest dobrze znany bywalcom klubów w całej Polsce. Flirtini ma już 10 lat. W tym czasie skład przemierzył Polskę wzdłuż i wszerz, dostarczając tysiące razy świeżą selekcję muzyczną zawierającą kawałki podwyższające temperaturę na parkiecie. Na dziedzińcu Fabryki Porcelany Flirtini będą wspierać Spisek Jednego i Big Pete. Wstęp: 30 zł. Początek imprezy o godz. 23.00. Więcej TUTAJ.

Otwarcie Panteonu Górnośląskiego, Archikatedra Chrystusa Króla

Miesiąc temu Panteon Górnośląski, który powstał w podziemiach archikatedry Chrystusa Króla, mogli zobaczyć politycy dziennikarze i zaproszeni goście. Od soboty 16 lipca będzie dostępny dla wszystkich. O szczegółach zwiedzania pisaliśmy TUTAJ.

NIEDZIELA

Daj Pieskom Pobiegać i Kotkom Pomruczeć, Schronisko dla bezdomnych zwierząt

Od 10.00 do 14.00 odbędzie się kolejna odsłona akcji, w której można „wypożyczyć” na chwilę psa i uszczęśliwić go, zabierając na spacer. Chętni spędzą co najmniej pół godziny z podopiecznymi schroniska. Aby się zgłosić, trzeba najpóźniej przyjść o godz. 13.00. Należy mieć ze sobą dowód osobisty. Nieletni muszą być pod opieką dorosłych. W trakcie akcji będzie też można spędzić czas z kocimi podopiecznymi. Więcej TUTAJ.

CAŁY WEEEKEND

Muzyka marzeń na Zadolu

Koncerty powracają do amfiteatru w Zadolu. W lipcu i sierpniu zaplanowano 6 wydarzeń. Tegoroczny koncertowy sezon otworzy zespół country z 25-letnim doświadczeniem, czyli Colorado Band. Przed nimi wystąpi zespół Kiersi. Pierwszy koncert o godz. 17.00. To w sobotę, a w niedzielę trochę gitarowego grania. Na scenie wystąpią Patryk Filipowicz, Grzegorz Płonka, Justyna Kwiatkowska i Grupa Śpiewaj razem z nami. Początek wydarzenia również o 17.00. Udział w koncertach jest bezpłatny. Więcej TUTAJ i TUTAJ.

Dzień bez telefonu w Kato Urban Corner

Każdy, kto w weekend 15-17 lipca przyniesie do Kato Urban Corner stary telefon komórkowy, tablet lub drobne elektrośmieci otrzyma przewodnik z serii Niemapa. Z kolei przyniesione urządzenia trafią do firmy zajmującej się recyklingiem. Przy okazji oddania elektrośmieci będzie też można przetestować kalkulator śladu węglowego użycia telefonu. Kato Urban Corner będzie czynny przez cały weekend w godz. 11.00-16.00. Więcej TUTAJ.

Powrót Centrum Kato na tarasach Spodka

Po przerwie związanej z Światowym Forum Miejskim powraca nocny market na tarasach Spodka. W sobotę o muzykę zadba Ferbi NTE, a to oznacza, że zabrzmi hip-hop w instrumentalnym wydaniu. Będzie można posłuchać świeżych interpretacji kultowych kawałków i freestyle’u. Każdy chętny może dołączyć do zespołu i spróbować swoich sił na  scenie. Więcej TUTAJ.
W niedzielne popołudnie o oprawę muzyczną zadbają Addy-Z, Holly Molly i LuLu Malina. To propozycja dla tych, którzy chcą zrelaksować i odpocząć przed nadchodzącym tygodniem. Więcej TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*